Oba areály zatím hlásí dostatečné množství sněhu na hlavních sjezdovkách a pro lyžování stále velmi dobré podmínky. Na Stupavě dosahuje vrstva sněhu místy až osmdesáti centimetrů. Dlouhých front se lidé vyvarují díky provozu všech vleků, k dispozici je návštěvníkům i půjčovna se servisem a lyžařská škola.

Svah na Trojáku pokrývá až šedesáticenti­metrová pokrývka sněhu. O víkendu se tady návštěvníci kromě lyžování mohou zapojit také do zimního závodu YEŤTY, který se kvůli nepříznivému počasí letos výjimečně nekoná na běžkách. Trať Hostýn – Troják zdolají tentokrát účastníci pěšky, o zábavu však prý přesto nebude nouze.

„Portáše doplní i posily s koláčky a na Trojáku si lidé mohou vyzkoušet biatlonovou střelbu laserovými puškami," lákají organizátoři.

V cíli se pak návštěvníci mohou těšit na občerstvení v podobě koláčů, čaje a guláše.

Letošní nevydařenou sezonu už naopak v pondělí přerušili provozovatelé střediska na Tesáku. Místo sněhu zdobí sjezdovku jen tráva a kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám si tam letos lyžaři sněhu mohli užít pouhých několik týdnů.

„Počasí nám letos vůbec nepřeje. Od pondělí jsme mimo provoz a pokud nezačne mrznout a počasí se nezlepší, sezonu ukončíme. Teploty jsou pořád nad nulou, takže nemůžeme ani zasněžovat," posteskla si provozní areálu na Tesáku Jana Odvršová.

Mezi sněhem prosvítající tráva trápí také provozovatele skiareálu Rusava. Během víkendu však lyžaře stále vítají. Jak říká sám provozní: podmínky jsou ale jen pro otrlé. Na druhou stranu, s frontami se tam nesetkáte.

„Podmínky už jsou horší, místy prosvítá tráva. Zatím však lyžujeme a během víkendu provoz ještě udržíme. Po víkendu se uvidí, pokud přijde déšť, budeme nuceni provoz přerušit," dodal provozovatel Vladimír Kadlčík.

Víkendové teploty by se měly pohybovat v rozmezí od tří do osmi stupňů Celsia: dnes s mírným větrem a zataženou oblohou, zítra se sluníčkem.