Martina Bartoňová, 25 let, vychovatelka, Mořkov

Zdražení se mi samozřejmě nelíbí. Místo pošty využívám e–maily nebo telefony. Když je ale třeba, tak poštu musím využít, ale zbytečně nic neposílám. Jinak mě zdražení od některých nákupů odradilo, snažím se vyhýbat supermarketům, protože tam člověk většinou koupí něco, co nechce.

Maria Zapletalová, 62 let, důchodkyně, Střílky

Když je důchodce sám, tak jako já, a má měsíčně zaplatit 6400 korun, tak je to neuvěřitelné. Sice mi přidali necelé tři stovky, ale z toho ani tak člověk nevyžije, pokud nemá nějakou rezervu. Co se týče pošty, tak teď musím méně posílat a více využívat sms. Posílat pohledy se už nevyplácí.

František Valíček, 38 let, podnikatel, Drahlov

Mě osobně se zdražení nijak nedotklo. Nemyslím si, že by zvýšení cen bylo nějak drastické.
Poštu používám v rámci pracovního styku, to musím. Jinak co se týče nákupů, ceny mě od nich prozatím neodradily.

František Valíček, 38 let, podnikatel, Drahlov

Já zdražení vcelku neřeším, jen placení u lékaře mí hodně vadí.
Myslím si, že za to hlavně mohou pojišťovny, které si staví baráky, kupují si auta, přitom to nejsou instituce, které by vydělávaly, ale platíme je my. Jinak zdražení vcelku chápu.

Jakub Tesař, 22 let, student, Kroměříž

Ze zdražení mi ze všeho nejvíce vadí situace kolem České pošty.
Jejích služeb využívám celkem hodně, ale co nadělám. Jinak mi zvýšení cen nevadí. Ještě studuji a bydlím tudíž u rodičů, takže ti prozatím nakupují.

Petr Šilhánek, 47 let, OSVČ, Zborovice

Mně osobně zdražení nevadí, jinak to asi nejde, je to těžké. Já jsem celkem skromný, takže mě to od nějakých nákupů neodradilo, žádné velké totiž nedělám. Zatím jsem tedy tuto situaci nijak markantně nepocítil.