„To si snad dělají srandu. Vždyť ještě předevčírem tady bylo napsáno, že se otevírá 2. srpna, což je dnes. A teď je tady nová cedule, na které je napsáno 16. srpna. Dělají z lidí blázny,“ naštvaně kroutila hlavou důchodkyně Věra.

U prodejny byla stejně jako několik dalších zákazníků krátce po sedmé hodině ranní. Tedy v době, kdy už pobočka měla být podle původních plánů otevřena.

„Dal bych ruku do ohně, že ještě včera ráno tady bylo napsáno, že dnes otevřou. Vůbec nerozumím tomu, proč se to posunulo takhle na poslední chvíli a ještě k tomu o celé dva týdny,“ řekl Deníku další ze zákazníků.

Omluva kvůli technické chybě

Podle řetězce mohla za posunutí termínu otevření prodejny technická chyba.

„Na prvním místě se velice omlouváme. Kvůli technické chybě, která nevznikla na naší straně jsme bohužel nuceni otevření prodejny posunout. Předpokládaný termín otevření je 16. srpna,“ reagoval na dotaz Deníku ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Stavaři dokončili opravu průjezdního úseku silnice v Pačlavicích-Lhotě na Kroměřížsku.
Stavaři dokončili opravu silnice v Pačlavicích-Lhotě na Kroměřížsku

„Nyní jsou na místě naši zaměstnanci, kteří se před prodejnou příchozím omlouvají, vysvětlují situaci a dávají jim také malou pozornost,“ sdělil ve středu krátce po poledni Mareček.

Zrekonstruovaná prodejna by podle něj měla zákazníkům umožnit pohodlnější nákup.

„Samozřejmostí jsou technologické inovace jako LED osvětlení, elektronické cenovky v úsecích pečiva, ovoce a zeleniny, nový chladící uzavřený nábytek či teplotní čidla, která šetří energie. Pro ještě rychlejší nákup pak zákazníci mohou využít tři samoobslužné pokladny, které tak rozšíří standardní pokladny,“ vyjmenoval Jiří Mareček. Zároveň dodal, že Albert prozatím neplánuje přestavovat další prodejny v blízkém okolí.

Rekonstruovaný Kaufland otevře v srpnu

Z kroměřížských supermarketů v současnosti prochází rekonstrukcí nedaleký Kaufland.

„Práce na přestavbě prodejny v Kroměříži běží podle naplánovaného časového harmonogramu. V současné době jsou hrubé stavební práce již dokončeny a probíhají drobné dokončovací činnosti,“ sdělila Deníku mluvčí řetězce Renata Maierl s tím, že na prodejní ploše jsou nyní instalovány regálové systémy, pokladny a další vybavení, nezbytné pro provoz prodejny.

Ilustrační foto.
Silnici mezi Kroměříží a Hulínem čeká oprava. Objížďka povede po dálnici

„Předpokládaný termín otevření je druhá polovina srpna 2023. Konkrétní termín zatím bohužel nemohu potvrdit,“ uzavřela mluvčí.