Za incident, který se odehrál 16. července, vyšetřovatelé mladou ženu stíhají pro trestné činy ublížení na zdraví a útok na veřejného činitele.
„Podezřelá byla v prodejně Albert v Bystřici pod Hostýnem vyzvána zaměstnankyní prodejny, aby ukázala obsah batohu, neboť si pracovnice myslela, že žena něco odcizila,“ uvedla Květoslava Malenovská z kroměřížské policie s tím, že žena na výzvu zareagovala útěkem a odstrkováním zákazníků.

Na úprku prudce odrazila osmasedmdesátiletou ženu, která upadla na podlahu.
„Při pádu seniorka utrpěla zlomení žebra, kyčelního kloubu na noze a poranění ruky. Dobu léčení lékaři odhadli až na šest měsíců,“ pokračovala Malenovská. Podezřelá ale z prodejny utekla pryč.

Zážitek v tuto chvíli ovšem neskončil. Policisté totiž provedli prověrku v místě bydliště podezřelé.
„Hlídce otevřel dveře bytu třiatřicetiletý muž, který tvrdil, že o žádném incidentu neví. Za dveřmi ovšem bylo vidět i hledanou ženu, která v ruce držela kuchyňské náčiní. Z něj začala házet kuchyňské nože po zasahujících policistech i strážnících,“ doplnila Malenovská. Ostří létalo v úrovni hlav hlídky.

Policisté na stanici u ženy provedli orientační dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 2,7 g/kg alkoholu v krvi. Pachatelku tedy poslali na záchytnou stanici kroměřížské nemocnice.

„I při převozu byla žena stále velmi agresivní. Kladla odpor, kopala a jednoho policistu kousla do zad. Hlasitě křičela a vulgárně nadávala,“ dokončila mluvčí kroměřížské policie s tím, že ženě nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.