„Tepelný komfort tady byl nulový. V zimě jsme mrzli a v létě nám bylo horko. Těšíme se tedy až poprvé tuto zimu poznáme ten efekt zhruba půlročních prací, které se tady udály," zhodnotil ředitel školy Ivo Junášek.

Pro zařízení je to velký krok vpřed a tak na slavnostní kolaudaci, která se konala koncem minulého týdne, pozvali řadu hostů. Chybět samozřejmě nemohli zástupci zřizovatele školy, tedy města, v čele s holešovským starostou Rudolfem Seifertem.

„Oprava stála zhruba dvanáct milionů korun. Město se spolupodílelo prozatím částkou asi 1,2 milionu korun. Jednalo se především o výplně oken a výměnu stropů, které už to opravdu vyžadovaly. Součástí projektu pak byla také garáž a plot kolem školy," shrnul starosta. Nechyběli ale ani další lidé, kteří se na projektu podíleli, například zástupci dodavatelských firem. Pozvání přijal také krajský radní Petr Navrátil, kterému se prostředí školy velmi zamlouvalo.

„První kroky po této škole mě přesvědčily, že odejdu plný dojmů. Jsou vidět úžasné chodby a přes okna skvělé hřiště. Je vidět, že je o školu dobře pečováno. Vnímám program zateplování škol jako důležitý nástroj. Náklady sice bývají dost vysoké, ale školu to posune úplně někam jinam," poznamenal radní.

Na slavnostní kolaudaci padla spousta poděkování. Velkou zásluhu na rekonstrukci měla například bývalá ředitelka Jana Heryánová, radost z novinky měla ale i její předchůdkyně Alena Grygerová.

„I když jsem ze školy šest let, stále je to moje srdeční záležitost. Mám radost, že se škola tak posouvá dál," pochvalovala si Alena Grygerová.

Všechny hosty pak ředitel školy pozval na prohlídku zrekonstruované budovy. „Práce začaly zhruba v květnu a tak se muselo pracovat za provozu, ale všichni to perfektně zvládli. Do nového prostředí je teď pro mě radost přicházet a věřím že i všem dětem a zaměstnancům se v ní bude příjemně učit i pracovat," uzavřel ředitel.