Podle policie totiž dotyčná v říjnu 2006 odjela do Prahy a až do května následující roku nechala doma bez prostředků vlastního syna, tehdy sedmnáctiletého studenta tamního učiliště. Na případ upozornil až mladíkův kamarád, který se kvůli tomu dokonce obrátil na sociální pracovnice kroměřížské radnice.

„Žena zanechala syna bez dostatečných finančních prostředků na zajištění stravy a ošacení, nepečovala o jeho zdraví a čistotu a nevykonávala nad ním dohled,“ potvrdila ve středu mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Finanční prostředky poskytovala krkavčí matka synovi jen nepravidelně a v nedostatečné výši, takže se chlapec nakonec zadlužil, strádal v jídle a míval nezřídka hlad. „Matka mu nezajistila podmínky pro řádnou hygienu, v bytě v Kroměříži zanechala jen nefunkční pračku.

Nepověřila ani jinou dospělou osobu, která by zajistila dohled a výchovu nad jejím mladistvým synem, spoléhala se na to, že se o sebe postará sám,“ dodala mluvčí.

Mladík si podle ní ale nemohl bez pomoci rodinných příslušníků opatřit základní věci k živobytí, i když se snažil přivydělat si peníze na brigádách. „Dokonce musel dát do útulku i svého psa, protože ho nedokázal uživit,“ popsala málokdy vídaný případ Malenovská.

Kriminalisté už ženu obvinili z ohrožování výchovy mládeže a zanedbání povinné výživy. „V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela mluvčí.