VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

včera 16:35

Polapit medvěda se nedaří. Nyní řádí na Hostýnsku

V odchytu medvěda tuláka, který se od poloviny září potuluje Zlínským krajem se nedaří. V minulém týdnu došel až na Hostýnsko.  

včera 16:25

Medvěd zabíjel už i na Kroměřížsku

Šelma se pohybuje v okolí Rajnochovic. Napadla další ovce. Situace je vážná.

AKTUALIZOVÁNO
včera 09:46

Bylinné sirupy vyrábí ručně a z čerstvých bylin

Bylinky se stávají ve společnosti stále více populární. I když lékaře nenahradí, mohou být efektivní jako doplněk léčby. Především pak při prvních příznacích nebo naopak na doléčení. Běžně k dostání jsou dnes i bylinné sirupy.

včera 09:41

Letos naposledy Hanácké náměstí v Kroměříži ožilo Farmářskými trhy

Letos naposledy Hanácké náměstí v Kroměříži ožilo Farmářskými trhy. Na své si přišli malý i velcí. Zatímco dospělý se kochali nabídkou stánkařů a živou hudbou v podání skupiny Divousy, děti pobavila pohádka O třech prasátkách i skákací hrad.

18.10.2018

Hulín i Holešov už zná složení koalice

 Dva týdny po volbách už znají ve většině obcí a měst na Kroměřížsku složení nové koalice pro následující čtyři roky. Platí to i pro druhé největší okresní město Holešov.

18.10.2018

Tři století starý nález ve věži kostela

Kostel svatého Jana Křtitele v Morkovicích je nyní v centru zájmu širokého okolí. A to nejenom církevní obce, ale také historiků a široké veřejnosti vůbec. Při opravě věže kostela, se v jejích útrobách skrývalo poselství minulých generací.

18.10.2018

Pneuservisy se rychle plní

Už jen čtrnáct dnů budou moci řidiči jezdit na letních pneumatikách. Od 1. listopadu by měli mít majitelé vozidel přezuto na zimní sadu. Dokud se na vozovce neobjeví soustavná vrstva sněhu či ledu, není sice povinností jezdit na zimních gumách, ale vzhledem k nenadálým a překvapivým změnám počasí se doporučuje být již před koncem října připraven.

18.10.2018

Spojil je netradiční koníček, rádi si pohrávají s historickými zbraněmi

Mladí nadšenci ze skupin historického šermu Mauritius a Plus Ultra se koníčku s historickými zbraněmi věnují v rozmezí tří až sedmi let. I když se jedná o dvě skupiny, jsou to přátelé a rádi si s vystoupením pomáhají. Dohromady je svedla jiná skupina, kterou začali navštěvovat už na škole.

18.10.2018

Gynekolog Pavel Havelka: Ženy na kontroly nechodí

ROZHOVOR/ Pavel Havelka se věnuje vyčerpávající a psychicky náročné profesi, která má zásadní vliv na životy lidí.

17.10.2018

Policista z Kroměříže v boxu vybojoval zlatou medaili

Zlatou medaili si z 1. ročníku boxerského turnaje pro policisty odvezl Pavel Mozga z obvodního oddělení v Kroměříži.

16.10.2018

Tentokrát bez lidovců? V Kroměříži se rýsuje čtyřkoalice

Po minulém týdnu, kdy se zdála situace ohledně vzniku nové koalice v okresním městě v nedohlednu, politické subjekty začínají nacházet společnou řeč.

16.10.2018

Nechtějí sedět u piva, raději plánují akce pro ostatní

Dvojice mladíků z Holešova – Radek Sovadina a Radek Doležel se před osmi lety rozhodla uspořádat akci, která by trochu rozvířila vody ve městě. Nyní vystupují pod názvem Akce Holešov a na svém kontě mají nespočet akcí, koncertů či diskoték.

16.10.2018

Rusavská přehrada v kritickém stavu

Již několik desetiletí leží na hranici okresu Kroměříž za obcí Rusava vodní nádrž. Od svého vzniku, kdy ji pro své zaměstnance postavili Přerovské strojírny, až do dnešních dnů, se zde jezdí lidé koupat. Během tohoto roku však naznal ráz přehrady značného rozdílu.

16.10.2018

Studie výstavby sportovní haly v Kroměříži je hotová

Studie proveditelnosti pro výstavbu multifunkční sportovní haly v místech za plaveckým bazénem je už hotová.

14.10.2018

Při požáru rodinného domu byl popálen starší muž

Valící se kouř z oken jednoho rodinného domu v obci Žeranovice upoutal pozornost obyvatel v úterý okolo půl jedné odpoledne.

14.10.2018

Umění se rozloučit: unikátní expozice, neotřelá myšlenka

Netradiční podívaná se tento víkend naskytla návštěvníkům Výstaviště Floria v Kroměříži. Na víkendové výstavě s názvem Dušičky se lidé mohli seznámit s alternativním způsobem uspořádání pohřbu.

14.10.2018

Jablečný den v Kroměříži: Od štrůdlu až po cider

Připomenutí si ovocnářské historie města Kroměříž či jen příjemně strávený den s rodinou. Takový cíl si vytyčila akce s názvem Jablečný den, která se konala v sobotu na Velkém náměstí.

14.10.2018

Lidé práci městské policie chválí

Městská policie v Kroměříži je veřejnosti víceméně známá především trestáním řidičů, kteří nezaplatí parkovné. Kromě nasazování „botiček“ však musí strážníci řešit i mnohé další problémy.

13.10.2018

Spanilou jízdu na ukončení sezony zakončili motorkáři ve Zdounkách

Nad klobáskami či třeba nealkoholickým pivem zakončili motorkáři v sobotu ve Zdounkách akci věnovanou symbolickému ukončení letošní motorkářské sezony.

AKTUALIZOVÁNO
13.10.2018

Patrik Kunčar porazil i počtvrté Libora Lukáše a obhájil tak senátorský post

Patrik Kunčar, tak zní jméno staronového senátora volebního obvodu číslo 80, sahajícího od Slavičínska, přes Bojkovicko, část Uherskobrodska až k Otrokovicím.

13.10.2018

Dětský svět: Kvalita místo čínských nekvalitních atrakcí

Kroměřížský Dětský svět se těší oblibě, bude se stále rozšiřovat a udržovat si nastavené nároky na kvalitu.

13.10.2018

Co všechno se odehrává na tísňové lince policie, mnozí ani netuší

Průměrně 160 telefonátů denně přijmou policisté na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Zlínského kraje na lince tísňového volání 158.

12.10.2018

Ke vzniku koalice má Kroměříž ještě daleko

Před týdnem se otevřely volební místnosti, ve kterých lidé svými hlasy změnili rozložení zastupitelstva na nadcházející čtyři roky. Do dnešního dne není známo složení nové koalice. Dokonce není patrný ani žádný progres ve vyjednávání. Jisté je jen to, že vzájemné schůzky jednotlivých stran probíhají.

11.10.2018

ČSSD a lidovci: místo partnerů rivalové?

Boj o křesla v koalici přitvrzuje. Den poté, co vydala místní organizace hnutí ANO 2011 prohlášení, učinila stejný krok i sociální demokracie a lidovci.

11.10.2018

Ročně projde kontrolou všech 127 mostů

Hlavní spojnicí mezi centrem města a výjezdem na Hulín je v Kroměříži most Karla Rajnocha z roku 1954. Společně s neštěstím, které se událo před dvěma měsíci v italském Janově, se jasně nabízí otázka, v jakém stavu je kroměřížský most, který je dokonce ještě starší.

10.10.2018

Hnutí ANO: Jsme připraveni obejít starostu Němce

Místní organizace hnutí ANO 2011 vydala ve středu prohlášení, ve kterém uvádí, že vyjednává o vzniku nové koalice s ostatními stranami, které se dostali do zastupitelstva.

10.10.2018

Rudolf Seifert nepolevuje ve vyjednávání

Starosta Rudolf Seifert intenzivně vyjednává s úspěšnými stranami. KDU-ČSL odmítá možnou spolupráci s ANO kvůli předvolební kampani.

10.10.2018

Odbíjení zvonu se opět navrátilo do ulic Všetul

Zásluhou spolku Všetuláci sobě byla dokončena zvonička a zvuk zvonu tak opět zní ulicemi místní části Holešova, Všetul. Její zbudování si spolek kladl za cíl už od roku 2013. Chtěli postavit věrnou kopii zvonice, která ve Všetulích stávala až do roku 1964.

9.10.2018

Roman Hoza si může partnery vybírat, Zdeněk Pánek vyčkává

Zatímco v Kroměříži leží jasně navržený návrh na sestavení nové koalice složené z pěti stran. V ostatních městech okresu je situace odlišná. Současní starostové mají k pokračování v čele města nejblíže. Neotřesitelnou pozici ze všech získal Roman Hoza v Hulíně.

9.10.2018

Reklamy na sloupech osvětlení městu nevydělávají

Reklama lákající na slevy v elektru či na velkolepé představení cirkusu, který zavítal do města. Taková a podobná inzerce se pravidelně objevuje na sloupech veřejného osvětlení.

8.10.2018

Němec se sešel s možnými koaličními partnery

Intenzivní vyjednávání o vzniku nové koalice v okresním městě započalo. Nejprve oslovilo vybrané úspěšné strany hnutí ANO 2011. Když se informace o probíhajících schůzkách donesla k současnému starostovi a lídrovi vítězné strany, rozhodl se vyjednávat taktéž, byť chtěl posečkat až do pondělí.

7.10.2018

Kdo s koho? Němec se bude přetahovat s ANO

V okresním městě Kroměříž přišlo k volbám přes 10 tisíc voličů. Procentuálně se jedná o účast 43,5% oprávněných voličů. Výsledky mnohé občany překvapily.

7.10.2018

Vytvořil si Němec kult osobnosti?

Vítězství současného předsedy Jaroslava Němce v Kroměříži překvapilo skoro každého. Málokdo mohl asi čekat, že poté, co opustil vládní stranu ANO, která si zde brousila zuby na vítězství, nakonec vyhraje.

7.10.2018

Voliči ocenili současné starosty

Lidé po celém okrese Kroměříž zavítali o víkendu k volebním urnám, aby si zvolili své nové zastupitele. V nejmenších obcích se v některých případech jednalo o pouhou formalitu. Kandidovala totiž pouze jedna strana.

7.10.2018

Zlínské volby: Lítý boj do posledních vteřin

Zlíňané byli svědky velkého finále komunálních voleb. Do posledních minut nebylo jasné, kdo se stane vítězem. Pouze několik hlasů voličů rozhodlo o budoucí vládě města. O 24 setin procenta zvítězilo hnutí ANO a ukončilo tak osmiletou vládu STANU. Politický hattrick současného primátora Miroslava Adámka se tak nekoná a absolutní vítězství ANO v celém Zlínském kraji ukázalo, že hnutí Andreje Babiše neztrácí svou sílu.

5.10.2018

Komunální a senátní volby ve Zlínském kraji 2018

Kdo příští čtyři roky povede vaše město či obec? Také v sobotu jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Po celou dobu budeme informovat o aktuálním volebním dění. 

5.10.2018

Volby začaly: jak správně hlasovat?

Kdo příští čtyři roky povede vaše město či obec? Dnes ve 14 hodin se otevřou volební místnosti a začneme vybírat naše favority do obecních a městských zastupitelstev.

4.10.2018

Předseda Národní rady Slovenska: Máme zodpovědnost za projekt EU

Přesně před 170 lety hostila Kroměříž Říšský sněm Rakouska-Uherska s cílem vytvořit první ústavu, která by byla základem nového uspořádání tehdejší monarchie. Nyní přivítaly ty samé prostory na kroměřížském zámku předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka s jeho protějšky Andreje Danka ze Slovenska a Wolfganga Sobotky z Rakouska.

3.10.2018

Zateplení se dočkají i dílny

Dílny ve Střední škole hotelové a služeb Kroměříž se mohou těšit na zateplení. Rada Zlínského kraje totiž schválila záměr zrekonstruovat obvodový plášť budovy, zateplit střechu a vyměnit část oken.

3.10.2018

Opravy se ještě letos dočkají i další chodníky v Kroměříži

Chodníky v ulici Gorkého a Kotojedské se ještě letos dočkají své opravy. Práce začnou už v nejbližších dnech v ulici Gorkého, kterou za 1,6 milionu zhotoví společnost AF-PROSTAVBY, s. r. o. ze Slavičína.

3.10.2018

Kroměřížská nemocnice začala využívat nové logo

Nové logo od 1. října začíná používat Kroměřížská nemocnice. Hlavním důvodem pro změnu grafické značky byla skutečnost, že původní logo už neodpovídalo současným nárokům a často bylo obtížné jej využít v rámci prezentace nemocnice.

3.10.2018

Autobusový terminál i přes komplikace bude brzy v provozu

Rekonstrukce autobusového nádraží v Holešově se chýlí ke konci. I přes problémy, které projekt provázely, předá stavební firma nádraží do užívání.

3.10.2018

Kraj trvá na nemocnici ve Zlíně-Malenovicích

Kraj oznámil, že již zadal za dva miliony korun vypracování studie pro výstavbu nové zlínské nemocnice. Měla by vyrůst vedle nákupního centra ve Zlíně-Malenovicích.

2.10.2018

Tropická vedra přivedla letos na koupaliště více návštěvníků

Ještě před dvěma měsíci voda ochlazovala od slunce rozehřátá těla návštěvníků. Dnes již koupaliště zejí prázdnotou. Extrémní vedro se však na vytíženosti značně podepsalo. Cestu za vodou si našlo v každém městě daleko více příznivců letního koupání.

2.10.2018

Žáci dobrovolně trénovali už o prázdninách

Šest stovek sportovně založených žáků ze 187 základních škol z celé České republiky nestačilo na osmičlenné družstvo „osmáků“ z kroměřížské ZŠ Oskol. V Sazka Olympijském víceboji. Mezi disciplínami jako jsou skok z místa, Zátopkův běh na 500m, sedy-lehy se na nejvyšší stupínek postavily děti ze sportovní třídy již počtvrté.

1.10.2018

Nejúspěšnější akcí byl Mezinárodní festival živých soch

Kroměříž se i v letošní sezoně snažila oslovit co nejširší okruh turistů a občanů. V uplynulých měsících se město snažilo naplnit slogan „Kroměříž 2018 – pro mladé nejen věkem“. Zda se, převážně odboru kultury a cestovního ruchu, který stál za většinou pořádaných akcí, podařilo předsevzetí naplnit, musí každý posoudit sám.

30.9.2018

Zahrádkářská výstava ve Věžkách mění svou podobu

Zahrádkáři se sjíždějí na tradiční výstavy do Věžek na Kroměřížsku už od nepaměti. Nejinak tomu bylo u letošního ročníku Podzim 2018, který se konal poslední zářijový týden, od čtvrtka do neděle.

28.9.2018

Na Svatováclavských hodech se bavili všichni, děti i dospělí

Tradiční oslava svatého Václava patrona města Hulín byla opět bohatá na zážitky. Dopolední program zahájil jarmark a mše svatá v místním kostele. Mezitím se náměstí plnilo lidmi, ale i nablýskanými motorky Harley Davidson, které se přijely předvést z unikátního Muzea Harley Pub v Otrokovicích.

28.9.2018

SOS dětská vesnička ve Chvalčově oslavila 45 let

Už je tomu 45 let, co se do SOS dětské vesničky ve Chvalčově nastěhovaly první maminky pěstounky, aby zde vytvořily láskyplný domov pro opuštěné děti. Základní kámen k výstavbě vesničky slavnostně položila 4. října 1970 tehdejší první dáma Irena Svobodová, která jejich činnost už od prvopočátků velmi podporovala. Stavební práce začaly v lednu následujícího roku a 21. září 1973 se do Chvalčova stěhovaly první rodiny.

27.9.2018

Dopravní situaci na Holešovsku komplikuje řada stavebních prací

Stavby v Holešově stále komplikují dopravu ve městě. Pracovníci však dělají vše pro to, aby byly dokončeny v termínu. Stavba autobusového terminálu se blíží ke konci. Minulý týden byl odfrézován povrch části komunikace a z tohoto důvodu byla doprava řešena kyvadlově. Situaci ale zkomplikovalo uzavření přejezdu ve Všetulích, kdy objízdná trasa byla směřována přes Holešov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT