VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

včera 15:48

Stavby v Holešově směřují ke zdárnému dokončení

Významné investice ovlivňují život lidí v Holešově. Jejich zásahy jsou viditelné a pro některé i do jisté míry omezující. Citelná je především komplikovaná dopravní situace, hlavně v oblasti nově vznikajícího terminálu a kruhové křižovatky.

včera 10:53

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

19.7.2018

Kartou už zaplatí i rybářský lístek

Poplatky mohou lidé na kroměřížské radnici v budově B na Husově náměstí nově platit i platebními kartami. Významně byl také rozšířen i okruh poplatků, které je tam možné uhradit.

AKTUALIZOVÁNO
19.7.2018

Holešov dává možnost studentům přivydělat si

Tradiční letní brigády pro studenty organizuje už pátým rokem město Holešov. Na projektu s městem a pracovníky úřadu spolupracují i příspěvkové organizace, osadní výbory či obchodní společnosti města.

19.7.2018

Barborka bude mít osm nových lůžek pro těžce postižené

Pro těžce postižené budou mít v Domově Barborka od července 2019 místo stávajících čtyř hned dvanáct lůžek odlehčovací pobytové služby.

18.7.2018

Jak jsme žili: Zlobice - Bojanovice

První zmínka o obci Zlobice pochází už z roku 1078. Tento rok tak slaví výročí 940 let. Nejstarší osídlení bylo na levé straně potoka. Od potoka směrem na Popovice bylo vybudováno dvacet jedna usedlostí.

16.7.2018

VIDEO: Čestné občanství i pro přítele vynálezce turbíny a kněze

Důstojný pán Vojtěch Král, asistent, spolupracovník a celoživotní přítel vynálezce Kaplanovy turbíny Jaroslav Slavík a dosud žijící páter Jaroslav Nesvadba. Trojice těchto osobností je nově významnými obyvateli Zdounek na Kroměřížsku.

15.7.2018

Policisté se snažili preventivně oslovit řidiče v Břestu

Preventivní akce v rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“, zaměřená na řidiče motorových vozidel, se uskutečnila v pátečních dopoledních hodinách v Břestě.

15.7.2018

Vysoce specializované operace v pátek úspěšně provedli v Kroměřížské nemocnici

Hned dvě vysoce specializované ortopedické operace podstoupily dvě pacientky středního věku v Kroměřížské nemocnici.

13.7.2018

Dětské oddělení přijeli podpořit herci Eva Hrušková a Jan Přeučil

Prohlédnout si prostory dětského oddělení a potěšit i povzbudit jeho personál v péči o malé pacienty přijel v pondělí odpoledne populární herec Jan Přeučil s manželkou, taktéž známou herečkou, Evou Hruškovou i synem Vojtěchem.

12.7.2018

Jak jsme žili v Československu: Bystřice pod Hostýnem - 3. díl

K Bystřici pod Hostýnem se v 50. letech přidružilo hned pět obcí, tak zvaných místních částí. nich následně začala výstavba nových obchodních a kulturních středisek.

10.7.2018

Očaři mají plné ordinace. Seniorů, ale také školáků

Zrak lidí v kraji se zhoršuje. Důvodem je stárnoucí obyvatelstvo i častější práce s počítačem, poukázala primářka Očního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Erika Dugová.

9.7.2018

Lidé mohou otestovat, jak dobře znají Hulín

Městskou hru s názvem Jak dobře znáš Hulín? připravila na letošní léto tamní radnice. Cílem je, aby zájemce zábavnou formou dovedla na místa, kterými lidé denně procházejí, ale třeba o nich ani nevědí. Hrací karta je k dostání v městském informačním centru v rámci jeho otvírací doby a to až do konce letních prázdnin.

9.7.2018

Zveme všechny nerozumné, nedospělé a nezodpovědné, hlásají organizátoři Letiště

Areál drahotušského letiště se již po páté stane dějištěm nezávislého festivalu Letiště. Místo tradičního srpnového termínu si tentokrát pořadatelé ranvej zamluvili už na polovinu července. Prý aby jim to pěkně vyšlo na pátek třináctého.

8.7.2018

Starosta se pře s hnutím ANO. A padlo už i trestní oznámení

Na podzim to budou teprve čtyři roky, co se Jaroslav Němec stal starostou Kroměříže v barvách hnutí ANO: voličům, kteří jej vynesli do křesla, to ale nyní musí připadat jako prehistorie. Realita je totiž taková, že šéf radnice se s kroměřížskou organizací ANO letos rozešel – a to ne právě v dobrém. Nejnověji dokonce v této souvislosti padlo trestní oznámení.

7.7.2018

Malí zahradní architekti tvořili na zámku v Kroměříži

Zajímavý projekt pro rodiny s dětmi nabízí Zámek v Kroměříži. „Ateliér Tizian tady je už druhou sezónu. Vždy první sobotu v měsíci od dubna do října,“ potvrdila lektorka projektu Terezie Čermáková z Arcidiecézního muzea Olomouc, které je iniciátorem celé této akce.

7.7.2018

Na dovolenou si půjčilo 11 procent Čechů. Experti před úvěry na „zážitky“ varují

/INFOGRAFIKA PO KRAJÍCH/ Když už se lidé kvůli prázdninovému pobytu zadluží, tak nejčastěji do deseti tisíc.

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2018

OBRAZEM: Tisícovky poutníků dorazily na Velehrad

Podívejte se na čtvrteční dění na Velehradě. V rámci Národní poutě Velehrad 2018 se na nádvoří před bazilikou konala tradiční poutní mší svatá.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2018

Zemřel profesor Rybka, který znamenal pro český diabetes pojem

Ve věku 86 let zemřel v úterý 3. července profesor Jaroslav Rybka ze Zlína - internista a diabetolog a spoluautor československého Diabetologického programu. Nejen Zlín tak přišel o jednu z velkých osobností. Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 10. července v 15 hodin ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba.

3.7.2018

Kostel v Sazovicích aneb Jak se dostat do světové extraligy

Nádherná církevní stavba byla postavena až v roce 2017. Okamžitě se však stala jedním z vyhledávaných poutních míst v zemi. Přestože nemá malebná vesnice Sazovice na Zlínsku ani osm set obyvatel, může se pyšnit jednou z nejlepších staveb světa. 

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2018

Jankovice a Rymice uzavřely spolupráci s partnery z Polska

Smlouvu o přátelství a partnerské spolupráci podepsaly minulý víkend obce Jankovice a Rymice společně s polskou Gminou Sitno.

30.6.2018

Kroměříž zakázala alkohol u obchodů a kouření u škol

Zákaz konzumace alkoholu kolem obchodů, kde se alkoholické nápoje prodávají a zákaz kouření v okolí škol a dětských hřišť: kroměřížští zastupitelé novou vyhláškou zpřísňují pravidla pro život ve městě.

30.6.2018

Cyklostezka z Kroměříže do Postoupek má být hotová na podzim 2019

Radnice v Kroměříži pokročila v přípravách stavby cyklostezky do místní části Postoupky. Je už vydáno pravomocné územní rozhodnutí a dohodnut termín výluky na železnici, která je nutná kvůli stavbě podjezdu pod tratí.

29.6.2018

Investice a akce v Holešově? Festival židovské kultury ukáže i nové objevy

Investice města a připravované letní akce představila radnice v Holešově. Aktuální je hlavně dění kolem stavby dopravního terminálu a křižovatky u gymnázia.

28.6.2018

Nový resuscitátor může v Kroměříži pomoci těm nejmenším miminkům

Nový resuscitační přístroj, který pomáhá zachraňovat životy nejmenších a nejzranitelnějších dětí bezprostředně po porodu, předali tento týden Kroměřížské nemocnici zástupci nadačního fondu Děti na dlani.

28.6.2018

Poslední úspěšná generálka na slet proběhla v Bystřici pod Hostýnem

Na výbornou dopadla poslední generálka cvičenců z našeho regionu na blížící se červencový XVI. Všesokolský slet v Praze. Na šest stovek cvičenců v neděli v Bystřici pod Hostýnem předvedlo svou výbornou připravenost a bavilo přítomné diváky.

27.6.2018

Jak jsme žili v Československu: Bystřice pod Hostýnem 2. díl: 1945 - 1971

Po roce 1948 byla Bystřice pod Hostýnem součástí politického okresu Holešov, který se nacházel na rozhraní Valašska a Hané. V první polovině 20. století se zde nacházel berní úřad i okresní soud.

26.6.2018

Překvapení nebo očekávání? O zdravotnictví se nehlasovalo

„Navrhuji z programu vyřadit bod 12,“ přednesl senátor a zastupitel Zlínského kraje Ivo Valenta za stranu Svobodní a soukromníci naprosto neočekávaný požadavek. O vyškrtnutí bodu týkajícího se změn v koncepci zdravotnictví zažádal také zastupitel Pavel Pustějovský za ANO. K nim se připojilo dalších dvaadvacet zastupitelů a nadpoloviční většinou tak vyloučili bod z programu.

26.6.2018

Mladí rybáři z Kroměříže uspěli na letošním ročníku soutěže Zlatá udice

Výrazný úspěch si v polovině června připsali v národním kole soutěže Zlatá udice, mistrovství ČR rybářské mládeže v Bílině mladí rybáři z Kroměříže: v konkurenci těch nejlepších z celé republiky totiž vybojovali stříbrné medaile.

23.6.2018

Do rachoty kolem KM? Letos vzdálenost jako do Austrálie

Bezmála pětadvacet tisíc kilometrů letos lidé z Kroměříže ujeli v rámci soutěže dalšího ročníku Do rachoty kolem KM: vzdušnou čarou to odpovídá výletu až k severnímu pobřeží Austrálie a zpět.

22.6.2018

V Bystřici představí novou známku s motivy ohýbaných židlí

Slavnostní uvedení nové poštovní známky s motivy ohýbaného nábytku připravili na sobotu 23. června v Bystřici pod Hostýnem.

21.6.2018

Jak jsme žili v Československu: Bystřice pod Hostýnem 1. díl: 1917 - 1945

Letos Bystřice pod Hostýnem slaví výročí 650 let první dochované písemné zmínky. V roce 1368 totiž biskup Albert ze Štenberka vložil do Zemských desek olomouckých Bočkovi z Kunštátu půl městečka Bystřice.

21.6.2018

Otevření lávky v Kroměříži? Snad do zimy. Lidé už vtipkují na sítích

Uzavření lávky pro pěší přes Moravu bylo sice nejspíš rozumným krokem, pro vedení kroměřížské radnice se ale pomalu stává noční můrou. Ani půlroku poté totiž lávka stále není zprovozněna a lidé z města už si kvůli tomu z politiků utahují na sociálních sítích.

19.6.2018

Nekuřácký zákon? Majitelé restaurací si ho pochvalují

Je v platnosti už rok, pořád se ale o něm hodně mluví: a především právě v hospodách a restauracích, kterých se loni zavedený „protikuřácký“ zákon týká. Řeší se mimo jiné případy rušení nočního klidu, při nichž hloučky kuřáků před hospodou vyrušují okolí, v některých případech pak musí zasahovat i policie.

19.6.2018

Kroměřížský rodák se pokusí zdolat devátou nejvyšší horu světa

Rodák z Roštína Jiří Domanský je jedním z členů ambiciozní české expedice Nanga Parbat 2018. Výprava se v Himalájích pokusí koncem června o zdolání deváté nejvyšší hory světa.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2018

O Pohár města Kroměříže se v sobotu jelo už po dvaadvacáté

Tradiční jezdecké závody v parkurovém skákání se uskutečnily v sobotu na Pionýrské louce.

15.6.2018

Lidovci se v Kroměříži opět spojí do koalice s dvojicí hnutí

Podzimní komunální volby se blíží a v Kroměříži pokračují přípravy politických stran a hnutí. Naposledy oznámili společnou koalici lidovci, kteří spojí opět síly s uskupením ZVUK 12 a nezávislými kandidáti: podpisy spolupráci stvrdili tento týden.

15.6.2018

Radnice chce v Kroměříži více pěstounů, pořádá pro zájemce besedu

Zajímáte se o pěstounskou péči? Kroměřížská radnice pořádá toto pondělí 18. června od 15 hodin besedu v Klubíčku v Albertově ulici: lidé se na ní dozvědí právě o formách pěstounské péče a všem, co obnáší.

15.6.2018

Kroměříž hostila třídenní kongres špičkových lékařských odborníků

Výroční třídenní kongres více než pěti stovek odborníků v oboru otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku vyvrcholil v pátek v Kroměříži.

15.6.2018

Opravy chodníků mají letos Kroměříž přijít na 40 milionů

Opravy chodníků, komunikací a mostů za celkem zhruba 40 milionů korun naplánovala letos kroměřížská radnice. Největší bude oprava povrchů ve Vodní ulici, dojde ale i na řadu dalších míst.

15.6.2018

Na kroměřížské Velké náměstí se v létě opět vrátí relaxační zóna

Loni se líbila, letos se tedy relaxační zóna na Velké náměstí v Kroměříži vrátí. Radnice ji otevře příští středu 20. června v 15 hodin a zároveň slavnostně odhalí 3D malbu s motivem kroměřížského podzemí, která se na náměstí vrátí po dvou letech.

14.6.2018

V Kroměříži ocenili nejlepší sportovce a trenéry minulého roku

Nejúspěšnější sportovce a trenéry za rok 2017 ocenili ve čtvrtek v Kroměříži. Nejúspěšnějšími mladými sportovci jsou Radek Zavadil z oddílu Moravského rybářského svazu, Klára Smetánková z Vodáckého klubu Kroměříž a Igor Laštůvka z oddílu karate Goju ryu TJ Slavia Kroměříž.

13.6.2018

Cykloběh za ČR bez drog navštívil Kroměříž. PODÍVEJTE SE

Účastníci akce s názvem Cykloběh za ČR bez drog navštívili v úterý Kroměříž: lidé tak mohli díky tomu na Velkém náměstí například shlédnout protidrogové vzdělávací videoklipy nebo získat informace o protidrogové vzdělávací prevenci, účastníky pak na radnici přivítal místostarosta města Marek Šindler.

13.6.2018

Plány VaK? Stavět chce třeba v Hlinsku nebo Prusinovicích

Přes 266 milionů korun získala v posledních letech na obnovu vodárenské infrastruktury na dotacích společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK).

13.6.2018

Nákupem oblečení lidé v Kroměříži přispěli na dobrou věc

Pulty plné oblečení či krabice hraček a dalších věcí zaplnily v pondělí Velké náměstí v Kroměříži. Za maximálně 50 korun si lidé mohli koupit něco na sebe nebo pro své ratolesti a podpořit tak dobrou věc. Výtěžek z akce totiž putoval na podporu organizace UNICEF.

13.6.2018

Olympiádu mateřských škol v Holešově zahájil samotný bůh Zeus

Tradiční olympiáda mateřských škol se v úterý konala na hřišti 3 ZŠ v Holešově. "Úvodní ceremoniál v antickém stylu zahájil samotný Zeus se svou družinou, následovalo vztyčení vlajky a slib rozhodčích a sportovců, po němž nastalo pravé olympijské klání,“ řekla Olga Pešková z pořádajícího centra TyMy.

12.6.2018

Povolenky ke vjezdu na Svatý Hostýn bude nové vydávat automat

Radnice v Bystřici pod Hostýnem hlásí změnu v přidělování povolenek k jednorázovému výjezdu na známé poutní místo Svatý Hostýn: od druhé poloviny května už nevydává tamní městská policie, ale automat umístěný na záchytném parkovišti vedle hřbitova, u hlavní příjezdové silnice z Bystřice na Hostýn.

12.6.2018

Práce je dost. Kroměřížsko je ale i tak nejhorší v kraji

Lidí bez práce je v zásadě méně než volných pracovních míst a míra nezaměstnanosti se v celé zemi včetně našeho regionu drží na rekordně nízké úrovni. A špatná zpráva? V rámci Zlínského kraje je na tom stále nejhůře Kroměřížsko: jako jediné totiž vykázalo v květnu vyšší podíl nezaměstnaných, než je republikový průměr, konkrétně 3,1 procenta.

12.6.2018

Odpočítáváme dny: Holešovská Regata se blíží

ROZHOVOR/ - Za vším stojí na počátku šest lidí a rozpočet v řádech milionů. Později se přidají další pomocníci. A nakonec to nejdůležitější: téměř sto padesát účinkujících.

10.6.2018

Zámeckou pětku si v parku zaběhli malí i velcí závodníci

V zámecké zahradě v Holešově se uplynulý pátek opět sešli milovníci rekreačního běhu: konala se tam Zámecká pětka, sportovní odpoledne, jehož závody byly rozděleny do několika kategorií dle věku a vzdálenosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT