Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

dnes 17:33

Tři roky s rondelem: nehod u Bezměrova výrazně ubylo

Dříve obávaná křižovatka smrti, dnes bezpečný kruhový objezd. I tak by se dal popsat osud kdysi dopravně nejrizikovějšího místa na Kroměřížsku. V listopadu to budou už tři roky od jeho přestavby a policisté s vedením obce se shodují, že projekt svůj účel splnil. A to navzdory mnohým odborníkům, kteří jej dlouho považovali za zbytečný.

dnes 17:27

Se zvonicí se do holešovských Všetul vracejí také tradice

Po třiapadesáti letech se nedávno do holešovské místní části Všetuly vrátila historická zvonice: a přestože se jedná o věrnou kopii té, která byla v roce 1964 zbourána, její obnovení stálo místní spolek Všetuláci sobě hodně sil.

dnes 17:11

Část ulic v Bystřici bude ve čtvrtek 19. října bez elektřiny

Dodávka elektrického proudu bude ve čtvrtek 19. října od 7.25 do 17.25 hodin podle radnice v Bystřici pod Hostýnem přerušena v těchto ulicích města: Dukelská, Holešovská, Na Domově, Na Opletě, Novosady, Partyzánská, Pavla Užíka, Pod Bartovcem, Chaloupky, Přerovská, Za Potokem, Revoluční, Samostatnost, Vítězství, Halamáskova, Krátká, Mlýnská, Sadová, Slobodova a U Končin. 

dnes 08:12

V holešovském TyMy centru ochutnávali Francii

První z Francouzských dnů zahájili v úterý v holešovském volnočasovém centru TyMy přímo v tamní kuchyňce. Vařečky se tam chopil francouzský dobrovolník Christophe Martínez.

dnes 07:30

Kroměříž schválila memorandum o spolupráci při budování přístavu

Memorandum o spolupráci při budování veřejného přístavu a přístaviště v Kroměříži uzavřené s Ředitelstvím vodních cest ČR (ŘVC) schválili minulý týden kroměřížští zastupitelé.

dnes 07:27

Svůj hlas si ve volbách ohlídají také stovky voličů z Kroměřížska

Přípravy na víkendové volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu také na Kroměřížsku. Volební lístky jsou rozdány, komise určeny a radnice už pomalu oprašují volební urny. Dnešek je zároveň poslední termín, kdy si mohou lidé, kteří nemohou volit v místě svého trvalého bydliště, zažádat o voličský průkaz.

včera 16:33

Stávka! V kraji ve středu zavře ordinace většina praktiků

Dnes neordinujeme, připojujeme se ke stávce. Podobný nápis si na dveřích ordinací ve středu přečtou stovky dětských i dospělých pacientů, kteří ve Zlínském kraji vyrazí za svým praktickým lékařem.

16.10.2017

V Koryčanech během října zrekonstruují chodník

Opravit stávající chodník se během října rozhodli v Koryčanech. S pracemi začali už na začátku měsíce, hotovo by pak měli mít do začátku listopadu.

16.10.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prvňáčci ze ZŠ Žeranovice už tuto středu v Kroměřížském deníku

Ve středu 18. října vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Tentokrát u nás vycházejí fotky dětí z 1. třídy Základní školy v Žeranovicích - nezapomeňte si proto ve středu koupit Kroměřížský deník!

15.10.2017

Kroměříž letos naposled hostila farmářské trhy. Podívejte se

Letos naposled se v Kroměříži uplynulou sobotu konaly farmářské trhy: na tamním Hanáckém náměstí zahrála cimbálová hudba od Vinotéky ve dvoře, vystoupila také soukromá hudební škola D-Music, pro děti byl připraven skákací hrad a pohádkové představení v amfitéatru.

15.10.2017

Čtvrté velehradské setkání lékařů pod věžemi památné baziliky

FOTOGALERIE / Na 250 lékařů a středního zdravotnického personálu z odborných medicínských pracovišť Uherskohradišťska, Zlínska, Kroměřížska, Vsetínska a Hodonínska se zúčastnilo IV. Velehradského setkání lékařů na téma Novinky v revmatologii.

13.10.2017

V Kroměříži ocenili pamětními tolary města dlouholeté dobrovolné hasiče

Dlouholetou práci dvojice dobrovolných hasičů ocenili na sklonku týdne zastupitelé v Kroměříži. Velitel Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Kroměříž Zdeněk Janásek tak převzal stříbrný a starosta SDH Kroměříž Antonín Františ bronzový kroměřížský tolar.

13.10.2017

Kroměříž má nového zastupitele, nahradil kolegyni z KSČM

Novým zastupitelem v Kroměříži se stal Jaroslav Procházka z KSČM, který nahradil stranickou kolegyni Kamilu Dudovou: ta v září na svůj mandát rezignovala, pracuje totiž na kroměřížském stavebním úřadě a zákon jí zapovídá, aby zároveň byla zastupitelkou města.

13.10.2017

Poslanci kauzu s vodou nevyřeší. Nemají prý jak

Kubík vody stojí ve Zlíně 86,71 koruny. V některých dalších částech republiky za něj lidé zaplatí i přes stovku, jinde za to mají naopak kubíky dva. Je tedy 87 korun přijatelná částka, nebo je to moc? Obyvatelé to vidí jednoznačně: podle nich je voda v regionu nepřiměřeně drahá. Označují ji dokonce za problém číslo jedna.

AKTUALIZOVÁNO
13.10.2017

Zeman nepojede do Zlínského kraje. Čunek mu cestu nechtěl zaplatit

Přibližně 1,6 milionu korun. Tolik stály v letech 2013 až 2016 Zlínský kraj návštěvy hlavy státu Miloše Zemana. Ten k nám měl opět zavítat ve dnech od 8. do 10. listopadu. Nakonec ale nepřijede. Podle serveru Aktuálně.cz zrušil totiž cestu poté, co hejtman Jiří Čunek prezidentovi oznámil, že jeho delegaci zaplatí jen oběd či večeři do 30 tisíc korun. Namísto Zlínského kraje tak Miloš Zeman zavítá do kraje Olomouckého. 

13.10.2017

3. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

12.10.2017

Volby 2017: Víte komu dáte svůj hlas?

ANKETA/ Kdo by vyhrál volby ve Zlínském kraji, kdyby se konaly o několik týdnů dřív? Dostala by se do Sněmovny ODS nebo Starostové? Graf znázorňuje výsledky posledního průzkumu, který pro Deník zhotovila společnost SANEP.

11.10.2017

Kroměříž hostí v pátek konferenci na téma sociálních služeb

Mezinárodní odborná konference na téma pracovníků v sociálních službách se v pátek 13. října od 9 hodin koná v kroměřížském Domě kultury.

10.10.2017

Kroměřížské děti si ve školce vyzkoušely sirény i neprůstřelné vesty

FOTOGALERIE / Chováme se bezpečně - chráníme své zdraví: akci s tímto názvem pořádali v úterý v mateřince v Žižkově ulici v Kroměříži. 

10.10.2017

Sociální služby v Kroměříži přijímají žádosti o dílnu Hanáček

Žádosti od klientů, kteří by chtěli využívat sociálně terapeutickou dílnu Hanáček, začaly přijímat Sociální služby města Kroměříže.

10.10.2017

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prvňáčci ze ZŠ Komenského už tuto středu v Deníku

Ve středu 11. října vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy.

10.10.2017

Do třetice všeho dobrého: Kostelany budou znovu žádat o dotaci

Žádost o dotaci na opravu chodníků plánuje vedení obce Kostelany. Se dvěma předchozími žádostmi na tento projekt už přitom obec neuspěla a na začátku roku byla dokonce rozhodnuta opravit chodníky za obecní peníze.

9.10.2017

V Lutopecnách opravují chodníky, řidiči musí dát pozor

Zúžená vozovka a rychlostní omezení: taková je momentálně dopravní situace při průjezdu obcí Lutopecny. Omezení jsou nutná kvůli prováděné rekonstrukci dvou úseků chodníků na konci a na začátku obce.

9.10.2017

Týden zdraví v Kroměříži nabízí cvičení, přednášky nebo procházku

V Kroměříži pokračuje Týden zdraví: kampaň zaměřená na podporu zdravého životního stylu nabídne různá cvičení, ale i výstavu či přednášky.

AKTUALIZOVÁNO
9.10.2017

Sledovali jste ON-LINE: Deník-bus vezl lídry stran ve Zlínském kraji za voliči

REPORTÁŽ/ - Žádné zbytečné vytáčky ani prázdné fráze, ale jasné  a zřetelné názory na konkrétní problémy. To mohou voliči očekávat od aktuálního projektu Deníku, který vezl do Otrokovic osm regionálních lídrů politických stran. 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
9.10.2017

Kristýna Zelienková, kandidátka do poslanecké sněmovny odpovídala ON-LINE

Ze svých zásad neuhneme ani ve Zlínském kraji, říká jednička kandidátky TOP 09 ve Zlínském kraji Kristýna Zelienková. Čtenářům odpovídala ve čtvrtek 12. října od 14 hodin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
9.10.2017

ON-LINE rozhovor s Radkem Vondráčkem, lídrem hnutí ANO

Boj s korupcí, otázky zdravotnictví i rozvoj dopravní sítě. Nejen na to se můžete ptá Radka Vondráčka, lídra kandidátky hnutí ANO ve Zlínském kraji pro parlamentní volby. Radek Vondráček odpovídal ve čtvrtek 12.října od 13 do 14 hodin.  

8.10.2017

Voliči v kraji mají možnost zjistit, jaké názory zastávají lídři stran

Žádné zbytečné vytáčky ani prázdné fráze, ale jasné  a zřetelné názory na konkrétní problémy. To mohou voliči očekávat od aktuálního projektu Deníku, který přiveze osm regionálních lídrů devíti nejsilnějších politických stran k nim do města.

8.10.2017

Den uniforem v Kroměříži zpestřili i celníci. Jejich pes v autě našel marihuanu

Čtvrtý ročník kroměřížského Dne uniformovaných sborů první říjnovou sobotu zaplnil celé Hanácké náměstí. Se svou dynamickou ukázkou se tam letos poprvé ukázala i celní správa.

7.10.2017

V kroměřížské nemocnici bude kaple, kraj ji pronajme farnosti

Vyčlenění jedné místnosti v areálu Kroměřížské nemocnice pro potřeby bohoslužeb a souvisejících svátostných úkonů odsouhlasila v minulých dnech Rada Zlínského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení