VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

14.8.2018

Vedra nás ještě podusí. I podzim má být teplý

Horko a zase horko. Kýženého ochlazení se zřejmě ještě několik týdnů nedočkáme. Silné bouřky, které mají zasáhnout i Zlínsko, podle meteoroložky Dagmar Honsové teploty výrazně nesrazí. Pranic nepomohou ani vyprahlé přírodě.

13.8.2018

Metalová smršť se žene na Hranice

Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

12.8.2018

VIDEO: Bílá pěna, láhev orosená. Pivní slavnosti se opět vydařily

Raději sklo než pet láhev, raději pivo než tvrdý alkohol. Milovníci pěnivého moku mají jasno: nejen v nynějších parných dnech dokáže vychlazený půllitr krásně osvěžit.

7.8.2018

Radek Henner: Na padlé vojáky by měla být celá země hrdá

ROZHOVOR / „Mise v Afghánistánu patří k těm nejtěžším. Každý voják který tímto vojenským nasazením projde, je skutečným profesionálem a může být nasazen na jakoukoliv bojovou i nebojovou činnost,“ uvedl pro Deník v reakci na nadělní smrt tří čekých vojáků Radek Henner, plukovník Generálního štábu v záloze a bývalý ředitel zlínské krajské vojenské správy. Sám má zkušenost z mise například v Kosovu.

5.8.2018

Obětí žraloka v Egyptě je muž ze Slovácka

Když 42letý muž z Bánova opouštěl na sklonku července své rodné Slovácko, aby spolu s manželkou a dvěma dětmi zamířil na exotickou dovolenou do vyhlášeného egyptského resortu Marsa Alam, netušil, že se domů už nevrátí.

4.8.2018

Požehnáním nově vyšlechtěné květiny zahájí svou spolupráci

Spoustu novinek přinese 5. ročník kroměřížského festivalu barokní kultury Hortus Magicus, který se bude konat od 9. do 12. srpna v malebném prostředí Květné zahrady. Největší z nich je prodloužení festivalu na čtyři dny.

2.8.2018

Do letní pohody vnese návštěvníky zahrádkářská výstava ve Věžkách

Tradiční výstava Léto 2018 Zahrada Věžky opět otevřela své brány. Letošní ročník organizátoři pojali v duchu klidu a pohody, tedy pravé letní atmosféry.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

1.8.2018

Trénink v holešovské zámecké zahradě přilákal přes stovku dětí

Obrovský úspěch zaznamenala víkendová akce pro malé sportovce Spartan kids v Holešově, kterou už potřetí zorganizoval spolek Spartan Training Group Holešovský region ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči.

30.7.2018

Dožínky v Kroměříži se blíží: stovky krojovaných, gastrofestival i laser show

Konec žní už po dvanácté zemědělci ze Zlínského kraje oslaví v Kroměříži Dožínkovou slavností.

29.7.2018

Gravitaci v Kroměříži překonali už po páté

I pátý ročník festivalu Překonání gravitace v Kroměříži nezklamal. Na návštěvníky čekala jedinečná show, při které se mnohdy tajil dech. Své kousky předvedli nejen fantastičtí bikeři, ale i nejsilnější muž světa, kaskadéři na motorkách a další.

27.7.2018

Neváhal přispěchat na pomoc, byl za to oceněn

Na základě nominace Policie České republiky v Kroměříži byl ve středu udělen v pořadí už 148. titul Gentleman silnic. Jedná se o společný projekt policie a České pojišťovny.

26.7.2018

Zajímavá výstava oživí hody v Prasklicích

Hned několik akcí ve dvou po sobě jdoucích víkendech nabídli v Prasklicích. Zatímco ten minulý patřil nohejbalu a divadlu, na nastávající se chystají hody.

26.7.2018

Realitní makléř Michal Zapletal: kouzlil jsem pro celebrity i učitelky

/ROZHOVOR/ Domy, prohlídky, schůzky, telefonáty. To je denní chleba realitního makléře z Přerova Michala Zapletala. Práce však není jediné, co ho baví. Michal Zapletal má ještě netradiční koníček. Mikromagii.

26.7.2018

Pomáhat potřebným bude více sociálních pracovníků

Díky projektu Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem „Podpora sociální práce a sociálních služeb v ORP Holešov“ město postupně realizuje navyšování pracovníků v sociální sféře.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Odhalení unikátního nápisu se ujal izraelský velvyslanec Daniel Meron

Tradiční holešovský Festival židovské kultury Ha-Makom včera zahájili netradičním způsobem. Z důvodu unikátního objevu židovského nápisu na Hradě Kurovice vedly návštěvníky první kroky právě sem, kde byl oficiálně odhalen a představen.

25.7.2018

I na Kroměřížsku bude vedro jako na Sahaře

Horko a zase horko. Takový ráz počasí mohou očekávat lidé ve Zlínském kraji příštích 14 dní. Deníku to potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

24.7.2018

Na hřiště s prvky workoutu se mohou těšit v Holešově

Na nové hřiště se mohou těšit děti v Holešově na ulici Novosady. A nejen děti, ale všichni, které baví workout.

24.7.2018

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

23.7.2018

Kroměříž bude opět vybírat 27 zastupitelů

Komunální volby jsou za dveřmi. Obyvatelé Kroměříže v nich budou první říjnový pátek a sobotu opět vybírat 27 zastupitelů.

23.7.2018

Opěrná zeď, která v obci Dřínov ohrožuje chodce, bude nová

Na přípravě demolice a výstavbě nové opěrné zdi, která nese oplocení tamní mateřské školy, v současné době pracuje vedení obce Dřínov. Denně kolem této zídky procházejí chodci, její havarijní stav je už znát při prvním pohledu.

23.7.2018

V Kroměříži bude jezdit nový autobus na stlačený zemní plyn

Cestující městskou hromadnou dopravou se mohou těšit na nový autobus s pohonem na stlačený zemní plyn. K dalším dvěma, které už po Kroměříži jezdí od loňského ledna, se město rozhodlo zakoupit další za 6,095 milionu.

22.7.2018

Nabitý program na Kromfestu předčasně ukončil déšť

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Třetí ročník rodinného festivalu Kromfest v sobotu nabídl rozmanitý program, kde si na své mohl přijít opravdu každý. 

20.7.2018

Stavby v Holešově směřují ke zdárnému dokončení

Významné investice ovlivňují život lidí v Holešově. Jejich zásahy jsou viditelné a pro některé i do jisté míry omezující. Citelná je především komplikovaná dopravní situace, hlavně v oblasti nově vznikajícího terminálu a kruhové křižovatky.

20.7.2018

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

19.7.2018

Kartou už zaplatí i rybářský lístek

Poplatky mohou lidé na kroměřížské radnici v budově B na Husově náměstí nově platit i platebními kartami. Významně byl také rozšířen i okruh poplatků, které je tam možné uhradit.

AKTUALIZOVÁNO
19.7.2018

Holešov dává možnost studentům přivydělat si

Tradiční letní brigády pro studenty organizuje už pátým rokem město Holešov. Na projektu s městem a pracovníky úřadu spolupracují i příspěvkové organizace, osadní výbory či obchodní společnosti města.

19.7.2018

Barborka bude mít osm nových lůžek pro těžce postižené

Pro těžce postižené budou mít v Domově Barborka od července 2019 místo stávajících čtyř hned dvanáct lůžek odlehčovací pobytové služby.

18.7.2018

Jak jsme žili: Zlobice - Bojanovice

První zmínka o obci Zlobice pochází už z roku 1078. Tento rok tak slaví výročí 940 let. Nejstarší osídlení bylo na levé straně potoka. Od potoka směrem na Popovice bylo vybudováno dvacet jedna usedlostí.

16.7.2018

VIDEO: Čestné občanství i pro přítele vynálezce turbíny a kněze

Důstojný pán Vojtěch Král, asistent, spolupracovník a celoživotní přítel vynálezce Kaplanovy turbíny Jaroslav Slavík a dosud žijící páter Jaroslav Nesvadba. Trojice těchto osobností je nově významnými obyvateli Zdounek na Kroměřížsku.

15.7.2018

Policisté se snažili preventivně oslovit řidiče v Břestu

Preventivní akce v rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“, zaměřená na řidiče motorových vozidel, se uskutečnila v pátečních dopoledních hodinách v Břestě.

15.7.2018

Vysoce specializované operace v pátek úspěšně provedli v Kroměřížské nemocnici

Hned dvě vysoce specializované ortopedické operace podstoupily dvě pacientky středního věku v Kroměřížské nemocnici.

13.7.2018

Dětské oddělení přijeli podpořit herci Eva Hrušková a Jan Přeučil

Prohlédnout si prostory dětského oddělení a potěšit i povzbudit jeho personál v péči o malé pacienty přijel v pondělí odpoledne populární herec Jan Přeučil s manželkou, taktéž známou herečkou, Evou Hruškovou i synem Vojtěchem.

12.7.2018

Jak jsme žili v Československu: Bystřice pod Hostýnem - 3. díl

K Bystřici pod Hostýnem se v 50. letech přidružilo hned pět obcí, tak zvaných místních částí. nich následně začala výstavba nových obchodních a kulturních středisek.

10.7.2018

Očaři mají plné ordinace. Seniorů, ale také školáků

Zrak lidí v kraji se zhoršuje. Důvodem je stárnoucí obyvatelstvo i častější práce s počítačem, poukázala primářka Očního oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Erika Dugová.

9.7.2018

Lidé mohou otestovat, jak dobře znají Hulín

Městskou hru s názvem Jak dobře znáš Hulín? připravila na letošní léto tamní radnice. Cílem je, aby zájemce zábavnou formou dovedla na místa, kterými lidé denně procházejí, ale třeba o nich ani nevědí. Hrací karta je k dostání v městském informačním centru v rámci jeho otvírací doby a to až do konce letních prázdnin.

9.7.2018

Zveme všechny nerozumné, nedospělé a nezodpovědné, hlásají organizátoři Letiště

Areál drahotušského letiště se již po páté stane dějištěm nezávislého festivalu Letiště. Místo tradičního srpnového termínu si tentokrát pořadatelé ranvej zamluvili už na polovinu července. Prý aby jim to pěkně vyšlo na pátek třináctého.

8.7.2018

Starosta se pře s hnutím ANO. A padlo už i trestní oznámení

Na podzim to budou teprve čtyři roky, co se Jaroslav Němec stal starostou Kroměříže v barvách hnutí ANO: voličům, kteří jej vynesli do křesla, to ale nyní musí připadat jako prehistorie. Realita je totiž taková, že šéf radnice se s kroměřížskou organizací ANO letos rozešel – a to ne právě v dobrém. Nejnověji dokonce v této souvislosti padlo trestní oznámení.

7.7.2018

Malí zahradní architekti tvořili na zámku v Kroměříži

Zajímavý projekt pro rodiny s dětmi nabízí Zámek v Kroměříži. „Ateliér Tizian tady je už druhou sezónu. Vždy první sobotu v měsíci od dubna do října,“ potvrdila lektorka projektu Terezie Čermáková z Arcidiecézního muzea Olomouc, které je iniciátorem celé této akce.

7.7.2018

Na dovolenou si půjčilo 11 procent Čechů. Experti před úvěry na „zážitky“ varují

/INFOGRAFIKA PO KRAJÍCH/ Když už se lidé kvůli prázdninovému pobytu zadluží, tak nejčastěji do deseti tisíc.

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2018

OBRAZEM: Tisícovky poutníků dorazily na Velehrad

Podívejte se na čtvrteční dění na Velehradě. V rámci Národní poutě Velehrad 2018 se na nádvoří před bazilikou konala tradiční poutní mší svatá.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2018

Zemřel profesor Rybka, který znamenal pro český diabetes pojem

Ve věku 86 let zemřel v úterý 3. července profesor Jaroslav Rybka ze Zlína - internista a diabetolog a spoluautor československého Diabetologického programu. Nejen Zlín tak přišel o jednu z velkých osobností. Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 10. července v 15 hodin ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba.

3.7.2018

Kostel v Sazovicích aneb Jak se dostat do světové extraligy

Nádherná církevní stavba byla postavena až v roce 2017. Okamžitě se však stala jedním z vyhledávaných poutních míst v zemi. Přestože nemá malebná vesnice Sazovice na Zlínsku ani osm set obyvatel, může se pyšnit jednou z nejlepších staveb světa. 

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2018

Jankovice a Rymice uzavřely spolupráci s partnery z Polska

Smlouvu o přátelství a partnerské spolupráci podepsaly minulý víkend obce Jankovice a Rymice společně s polskou Gminou Sitno.

30.6.2018

Kroměříž zakázala alkohol u obchodů a kouření u škol

Zákaz konzumace alkoholu kolem obchodů, kde se alkoholické nápoje prodávají a zákaz kouření v okolí škol a dětských hřišť: kroměřížští zastupitelé novou vyhláškou zpřísňují pravidla pro život ve městě.

30.6.2018

Cyklostezka z Kroměříže do Postoupek má být hotová na podzim 2019

Radnice v Kroměříži pokročila v přípravách stavby cyklostezky do místní části Postoupky. Je už vydáno pravomocné územní rozhodnutí a dohodnut termín výluky na železnici, která je nutná kvůli stavbě podjezdu pod tratí.

29.6.2018

Investice a akce v Holešově? Festival židovské kultury ukáže i nové objevy

Investice města a připravované letní akce představila radnice v Holešově. Aktuální je hlavně dění kolem stavby dopravního terminálu a křižovatky u gymnázia.

28.6.2018

Nový resuscitátor může v Kroměříži pomoci těm nejmenším miminkům

Nový resuscitační přístroj, který pomáhá zachraňovat životy nejmenších a nejzranitelnějších dětí bezprostředně po porodu, předali tento týden Kroměřížské nemocnici zástupci nadačního fondu Děti na dlani.

28.6.2018

Poslední úspěšná generálka na slet proběhla v Bystřici pod Hostýnem

Na výbornou dopadla poslední generálka cvičenců z našeho regionu na blížící se červencový XVI. Všesokolský slet v Praze. Na šest stovek cvičenců v neděli v Bystřici pod Hostýnem předvedlo svou výbornou připravenost a bavilo přítomné diváky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT