VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kroměřížsko

včera 19:49

V Kroměříži vzpomínali na ztracené děti. A poznávali nejen policejní práci

Desítky ztracených dětí, které se už nikdy nevrátily domů ke svým rodičům. Doposud je nenašli. I na ně v pátek vzpomněli v centru Kroměříže na tamním Velkém náměstí v rámci akce Den s Policií ČR. O problematice pohřešovaných dětí se tam právě dozvěděli všichni i na jednom stanovišti, které se neslo v duchu „Pomněnkového dne“, a to právě při příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí.

včera 07:12

Prestab na skládku? Kroměříž zatím chystá její úpravy kvůli vodě

Mluvilo se o ní v minulých dnech v souvislosti s uvažovaným navážením sporného materiálu, kroměřížská radnice ale prozatím plánuje její úpravy bez ohledu na další vývoj. Řeč je o skládce u vážanské cihelny: město totiž chce zpevnit její patu a čelo.

včera 06:01

Mikroregionem Morkovska na kole. A lidé mohou vyhrát i jedno nové

Není to žádný závod, jedná se o příjemnou projížďku, případně rodinný výlet, ujišťují pořadatelé akce, které se tuto sobotu 26. května koná na Morkovicku. Nese název Mikroregionem Morkovsko na kole a přidat se k ní skutečně mohou zájemci ze všech koutů tamní oblasti.

24.5.2018

Srdce na dlani. V Holešově předávali tradiční ocenění učitelům

Kdo letos patří k nejoblíbenějším učitelům základních škol a vedoucím kroužků v Holešově? Slavnostní vyhodnocení celoměstské ankety s názvem Srdce na dlani se konalo právě včera v prostorách tamního centra TyMy, ocenění převzali od zástupců městského Parlamentu dětí a mládeže kytičku a keramickou plastiku.

24.5.2018

Přibývá opilců na kolech. Policie řeší desítky případů

O víkendu srážka dvou opilých cyklistů, v úterý pak další dvě podobné nehody během jediného dne: policii na Kroměřížsku dělají stále větší starosti lidé, kteří s nástupem teplého počasí sedají na kolo pod vlivem alkoholu. Nebezpečí je přitom podobné jako u opilých řidičů – a těch mimochodem v regionu také nikterak nezbývá, spíš naopak.

23.5.2018

Noc kostelů v Kvasicích slibuje lidem několik setkání s anděli

Také dveře kvasických kostelů se tento pátek 25. května otevřou pro veřejnost: připojí se totiž k celorepublikové akci Noc kostelů. Hlavním tématem, které se bude v Kvasicích prolínat jednotlivými body, jsou tentokrát andělé. Lidé je podle pořadatelů mohou vnímat během koncertů hudby, jejich vyobrazení uvidí v rámci výstav a zaměřena na ně bude i promluva při mši svaté.

22.5.2018

V Holešově stěhovali sochu TGM. Podívejte se

Shodou okolností právě v roce, kdy republika slaví stoleté výročí, se socha jejího zakladatele v Holešově dočká stěhování. Pomník prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v ulici nesoucí právě jeho jméno totiž musí ustoupit přestavbě nedaleké křižovatky na kruhový objezd.

22.5.2018

Rajnochovice dokončily modernizaci rozhlasu, čekalo se ale na připojení

S novým rozhlasem fungují už od začátku dubna v Rajnochovicích. Obecní hlášení díky tomu uslyší i v místech, kde dříve rozhlas nebyl.

20.5.2018

VIDEO: Železný Zekon se snažil pokořit malotraktor. Rekord ale nepadl

Udržet traktor proti rozjezdu silou svých paží. O vytvoření takového nového českého rekordu se v sobotu ve Vítonicích na akci Vítoňský malotraktor pokusil valašský profesionální silák a držitel řady rekordů Železný Zekon, vlastním jménem Zdeněk Knedla. I přes nadšené povzbuzování fanoušků se mu to ale nepodařilo.

20.5.2018

Kabelkový veletrh v Kroměříži vynesl Naději téměř devět tisíc

Kabelky kam se podíváš: a každá prodaná pomohla dobré věci. V Kroměříži se uplynulou sobotu konal čtvrtý ročník Kabelkového veletrhu, který pořádala otrokovická pobočka Naděje jako součást módní přehlídky TOP MÓDA, kterou organizuje agentura Fatima.

20.5.2018

Kroměříž chystá plán, jak dostat auta z centra města

Dostat auta z přeplněného centra města: právě takový úkol si do budoucna dala radnice v Kroměříži. Připravuje proto takzvaný plán udržitelné městské mobility, který by měl analyzovat stávající situaci a navrhnout řešení problémů, které ve městě vznikají při přesunu lidí dojíždějících za prací a do škol i turistů.

19.5.2018

Labutí celebrita Zpěvanka z Chropyně letos opět hnízdí

Už loni vzbudila nedaleko Chropyně na Kroměřížsku rozruch, byla totiž českým unikátem: a letos dělá ornitologům radost znovu. Labuť zpěvná pojmenovaná Zpěvanka totiž opět zahnízdila.

19.5.2018

Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií je Stavbou roku 2017

ANKETA/ Nejvyšší ocenění v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje, cenu Grand Prix architekta Pavla Nováka, získal Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Odborná porota hodnotila 39 různých staveb v několika kategoriích. "Většina přihlášených staveb byla na velmi vysoké úrovni," zhodnotila předsedkyně poroty Dagmar Nová. 

19.5.2018

Kabelkový veletrh v Kroměříži přispěje na chráněné bydlení pro Naději

Již 3. ročník oblíbené akce pořádá tuto sobotu 19. května od 13 do 16 hodin v prostorách Arcibiskupského zámku v Kroměříži pod heslem „Pomoc, co se nosí“ otrokovická pobočka Naděje ve spolupráci s agenturou Fatima a to zároveň s módní přehlídkou TOP MÓDA 2018. Mediálním partnerem je Deník, výtěžek poputuje na chráněné bydlení klientů Naděje.

18.5.2018

Nové komunitní centrum? Bez dotací musí Kroměříž plán odložit

Ještě koncem loňského roku nešetřilo vedení radnice v Kroměříži optimismem: v budově bývalých kasáren na Hanáckém náměstí plánovalo vybudovat nové Komunitní centrum a velkou roli měly hrát dotace od státu. Jenže realita je jiná, město zatím dotace nedostalo a projekt se tak odkládá.

18.5.2018

Do Podzámecké zahrady zdarma? Kroměříž plánuje spolupráci s církví a NPÚ

Memorandum o spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým a Národním památkovým ústavem (NPÚ) schválili minulý týden zastupitelé v Kroměříži. A jednání bude nejspíš zajímat všechny obyvatele města. Cílem je totiž vymezení základních principů budoucí spolupráce.

17.5.2018

Finalistka České Miss Jana Šišková ze Zubří: Titulu bych maximálně využila

ROZHOVOR / Jana Šišková, rodačka ze Zubří, je jednou z deseti dívek, které se v sobotu 2. června utkají o titul Česká Miss 2018.

16.5.2018

Zrekonstruovaná hemodialýza v Kroměříži nabídne komfort pacientům

Dobrá zpráva pro pacienty se závažnou poruchou funkce ledvin: v Kroměřížské nemocnici mají od středy k dispozici moderní prostory a výrazně větší komfort péče. Tamní Hemodialyzační středisko se totiž v minulých měsících dočkalo zásadní rekonstrukce přidalo i nová lůžka.

16.5.2018

Dvacet škol z kraje soutěžilo v Popovicích s hasiči i vojáky

Už potřetí se v polovině května sjela do areálu Amfíku Bukovina v Popovicích početná delegace. Policisté, vojáci, hasiči či celníci tam totiž pořádali pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a z iniciativy samotné Soutěžní den s Integrovaným záchranným systémem.

16.5.2018

Pokud se najdou peníze, plánují v Roštíně vyspravení silnic

Na stav silnic by se letos rádi zaměřili v Roštíně. Přestože tam totiž mají podle starosty obce Radovana Mana cesty relativně v pořádku, přeci jen se na nich podepsaly další stavební práce v obci.

16.5.2018

Zahrádkáře z regionu horké jaro těší, Povodí Moravy ale děsí sucho

Neobvyklé teplo na počátku jara dělá starosti vodohospodářům zato zahrádkáře z Kroměřížska potěšilo. A vzhledem k tomu, že sezonu jim nepřekazili ani pověstní zmrzlí muži Pankrác, Servác a Bonifác, mohla by být úroda víc než dobrá. „Příroda se po té tuhé zimě velmi rychle obnovila, což je pro nás samozřejmě pozitivní,“ okomentoval Jiří Pecháček z holešovské pobočky Českého svazu zahrádkářů.

16.5.2018

Kde je Giovanni? Kroměříž má mobilní hru pro turisty

Novou geolokační hru s názvem Kde je Giovanni? připravila na letošní sezonu kroměřížská radnice. Pomocí stejnojmenné mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety hra provede hráče zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech historického centra města a zároveň je seznámí s významnou etapou kroměřížské historie.

15.5.2018

Kozánkovu vilu opravujeme vkusně, brání se firma kritice

Její obnova ještě ani neskončila, přesto už budí emoce: oprava známé Kozánkovy vily v Kroměříži, kterou soukromá společnost přestavuje na byty, se v posledních týdnech stala terčem kritiky ze strany některých obyvatel města na sociálních sítích.

15.5.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ z Kašavy v Kroměřížském deníku

V tištěném středečním vydání Kroměřížského deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy z Kašavy.

15.5.2018

Do Kroměříže připutovalo loni skoro půl milionu lidí

Bezmála půl milionu návštěvníků loni přijelo do Kroměříže: vyplývá to ze studie, kterou si nechala vypracovat tamní radnice za pomoci statistických dat mobilního operátora.

15.5.2018

Archiv v Kroměříži otevře výstavu k výročí republiky

Vivat Republika! Výstižný název nese výstava ke 100. výročí založení Československa, kterou tento týden zahájí v prostorách Státního okresního archivu v Kroměříži. Slavnostní vernisáž se koná už tuto středu 16. května od 17 hodin v budově tamní pobočky Moravského zemského archivu ve Velehradské ulici a zpestří ji vystoupení pěveckého sboru Moravan Kroměříž.

14.5.2018

ON-LINE rozhovor s primátorem Zlína a kandidátem do Senátu Miroslavem Adámkem

INZERCE / Ptali jste se Miroslava Adámka, zlínského primátora a kandidáta do Senátu. Pokračoval by i na radnici? Co by udělal se dvěma platy? Jaký názor má na Senát? Odpovídal v úterý 15. května od 9 hodin.

13.5.2018

Lego všude, kam se podíváš

/FOTOGALERIE/ Dům kultury v Kroměříži zasypaly o víkendu kostky lega. Konalo se tam vůbec první Kostkování. Více než třicet herních a interaktivních stanovišť slibovalo zábavu na celý víkend. Kromě toho, že děti a mnohdy i rodiče mohli s kostkami lega přetvářet své představy do reality. Obdivovali také výtvory stavitelů z celé České republiky.

12.5.2018

Mladí zdravotníci soutěžili v Kroměříži o postup do krajského kola

Okresní kolo soutěže mladých zdravotníků pořádali uplynulý pátek v areálu dopravního hřiště a Květné zahrady v Kroměříži.

11.5.2018

V Prasklicích otevřeli nový domov pro seniory, nabídne devětadvacet míst

Jeho patronkou je půvabná Tereza Vlčková, držitelka titulu Česká Miss Supranational 2017, otevřeli jej ve čtvrtek a ujít si slavnost nenechal třeba krajský hejtman Jiří Čunek.

11.5.2018

Den ošetřovatelství nabídl v Kroměříži lidem vyšetření zdarma

Na tři stovky zájemců si ve čtvrtek v prostorách Domu kultury v Kroměříži přišli užít Mezinárodní den ošetřovatelství, který tam tradičně pořádá Střední zdravotnická škola.

11.5.2018

Kroměřížsko dnes mohou zasáhnout silné bouřky, varují meteorologové

Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj mohou dnes odpoledne a večer ojediněle zasáhnout silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. V noci by bouřky měly postupně ustávat. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

11.5.2018

Floria Jaro hlásí návštěvnost 70 tisíc lidí. Lákaly kytice pro osobnosti

Rozdělení na dvě části organizátorům letošní výstavy Floria Jaro na kroměřížském výstavišti vyšlo: návštěvnost se totiž v celkovém součtu vyšplhala na 70 tisíc lidí.

10.5.2018

Rekordní vlajka? V Holešově ji tvořilo na dva tisíce balonků. Podívejte se

FOTOGALERIE/ - Stoleté výročí republiky si ve čtvrtek v Holešově připomněli stylově a zároveň rekordem: děti z tamních mateřských i základních škol totiž za vydatné pomoci veřejnosti vytvořily největší českou vlajku z nafukovacích balonků, rozměry činily 19, 5 x 13 m.

9.5.2018

Dny města v Holešově chtějí pokořit balónkový rekord

Jejich program začal už ve středu večer slavnostním koncertem na zámku, letošní Dny města Holešova pak vyvrcholí už o nadcházejícím druhém květnovém víkendu.

8.5.2018

Tablo dětí z MŠ Kyselovice už tuto středu 9. 5. v Kroměřížském deníku

Ve středu 9. května vychází další díl unikátního seriálu Deníku, v němž se představují děti z regionu: tentokrát u nás najdete tablo Mateřské školy v Kyselovicích - nezapomeňte si proto ve středu koupit Kroměřížský deník!

5.5.2018

Odznak všestrannosti: Oskol splnil roli favorita, i když nezářil jako dřív

Favorit potvrdil svou roli a ovládl okresní kolo Odznaku všestrannosti, který v našem kraji probíhá v rámci celorepublikového projektu pro žáky základních škol: Sazka olympijský víceboj.

5.5.2018

Vybarvený běh letos v Kroměříži zpestří i koncert Monkey Business

Zajímavé kulturní zpestření slibuje blížící se Vybarvený běh, druhý ročník akce, kterou loni poprvé - a s úspěchem - pořádala kroměřížská radnice.

4.5.2018

Bagrák v Kroměříži hostí poprvé festival dračích lodí, zahájily ho školy

Malý Kroměřížský drak: takový název nese klání dračích lodí, které se letos vůbec poprvé koná na vodní ploše Bagrák v Kroměříži. První ročník festivalu se koná pod záštitou starosty města Kroměříže Jaroslava Němce a začal pátečními závody škol: první kategorii tvořili žáci šestých a sedmých tříd, druhou žáci osmých a devátých tříd.

4.5.2018

Do obnovené památky plánují ve Všetulích umístit původní zvon s novým srdcem

Vybojovali si potřebná povolení a jejich dílo utěšeně pokračuje: nadšenci z holešovské místní části Všetuly finišují se stavbou staronové zvonice. Dokončit ji chtějí do června, kdy plánují návrat další tradice – starého Hanáckého práva.

3.5.2018

Kroměříž vystavuje návrhy na nový územní plán města

Radnice v Kroměříži pokročila s řešením nového územního plánu, který městu už řadu let citelně schází. Nejnověji ve středu vystavila ve foyer budovy městského úřadu na Velkém náměstí návrhy účastníků soutěže vypsané právě za tímto účelem.

3.5.2018

ON-LINE rozhovor s kandidátem do senátu Michalem Filipem

/INZERCE / Ptali jste se kandidáta do senátu Doc. MUDr. Michala Filipa, Ph.D., jak by mohl jako senátor pomoci Zlínskému kraji. Odpovídal vám v pátek 11. května od 13 hodin.

3.5.2018

Kolem kulturního domu plánují v Podhradní Lhotě novou klidovou zónu

Upravit prostranství kolem tamního kulturního domu se rozhodli v Podhradní Lhotě. Začít by s tím chtěli už na jaře.

2.5.2018

Připomínka války. V Kroměříži položili věnce na náměstí Míru

Památku rumunských vojáků, kteří před 73 lety zemřeli při osvobozování města, uctili ve středu v Kroměříži.

1.5.2018

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ v Žalkovicích v Kroměřížském deníku

V tištěném středečním vydání Kroměřížského deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy v Žalkovicích.

29.4.2018

V holešovském TyMy vybírali nejlepší školní časopisy ze Zlínského kraje

Už podruhé se uplynulý týden v holešovském středisku volného času TyMy konala soutěž školních časopisů. Druhý ročník pořádalo Informační centrum mládeže a vítězové krajského kola postoupili do kola celostátního: v porotě hodnotil počiny jednotlivých zařízení i šéfredaktor Kroměřížského deníku Lukáš Pařenica.

29.4.2018

Babiš slíbil, že při odsouzení by odstoupil, tvrdí Radek Vondráček

V roli předsedy Poslanecké sněmovny už déle než rok potkává přední zahraniční politiky a vstupuje do vyjednávání o nové vládě, v neděli kroměřížský politik Radek Vondráček vzbudil pozornost výrokem o předsedovi svého domovského hnutí ANO.

29.4.2018

K hasičské zbrojnice v Kvasicích se v sobotu slétly čarodějnice

/FOTOGALERIE/ Dexempo krumplex! Toto a spousta jiných tajemných zaklínadel se rozléhala v sobotu odpoledne v okolí hasičské zbrojnice v Kvasicích. Konalo se tam totiž tradiční pálení čarodějnic a stavění májky. Čarodějnický program si děti v Kvasicích užily už poosmé a i letos byly nadšené: tance u ohně, lety na koštěti i špekáčky všechny moc bavily.

29.4.2018

5 fám o koncepci nemocnic, které Zlínský kraj vyvrací

Ve všech nemocnicích Zlínského kraje se bude operovat žlučník, kýla nebo slepé střevo. Například žaludek nebo konečník, které nepatří k častým zákrokům, pouze na jednom místě. Zopakovalo to včera při plánovaném setkání s novináři vedení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně i Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek a šéf nemocnic Radomír Maráček vyvracejí rovnou pět fám, které provázejí koncepci zdravotnictví v kraji.

28.4.2018

Pietní akty v Kroměříži opět připomenou májová výročí

Květnová výročí spojená s osvobozením si i letos připomenou v Kroměříži. „Události jsou příležitostí k setkání pamětníků i příslušníků mladších generací, k vzpomínkám i k připomenutí důležitosti boje za svobodu a spravedlnost,“ řekl starosta města Jaroslav Němec.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT