Londýnská metropolitní policie uvedla, že v 9:45 místního času (10:45 SELČ) byla přivolána k nehodě, při které automobil narazil do budovy. Na místě zasahovala také záchranná služba, včetně letecké podpory, a hasiči.

Metropolitní policie podle serveru Sky News potvrdila, že incident nesouvisí s terorismem, a dodala, že „probíhá vyšetřování, abychom pochopili všechny okolnosti toho, co se stalo“.

Řidička vozidla, které do budovy narazilo, byla zatčena pro podezření ze způsobení smrti nebezpečnou jízdou. Snímky webu Sky News ukazují Land Rover s poškozenou přední částí před zdí budovy na školní zahradě, kde se nacházelo několik stolů.

Místní poslanec Stephen Hammond naznačil, že některé z obětí jsou v kritickém stavu, zatímco policie uvedla, že čeká na nejnovější informace. Podle zákonodárce se jednalo o poslední školní den.

Řada politiků, včetně ministryně vnitra Suelly Bravermanové a londýnského starosty Sadiqa Khana, uvedla, že myslí na zraněné, a ocenila práci záchranných služeb.

Škola Study Prep Wimbledon, která je určená pro dívky ve věku od čtyř do 11 let, se na dotaz ohledně incidentu odmítla vyjádřit.

Vzdělávací instituce se nachází necelé dva kilometry od tenisových kurtů, kde se v současné době koná grandslamový turnaj Wimbledon.