K tomu mělo dojít před šesti lety, kdy Odstrčil řídil osobní auto i přes zákaz. Nedbal tehdy na pokyn policistů k zastavení pod hrozbou použití namířené zbraně a nakonec do dvou zasahujících policistů téměř najel. Ti podle soudu vyvázli bez zranění jen díky tomu, že pohotově uskočili.

Muže ale nakonec soud obžaloby v bodě násilí proti úřední osobě zprostil, on sám pak nyní podává trestní oznámení naopak na policisty.

Podle něj se dopustili křivé výpovědi, nepravdivého znaleckého posudku, zneužití pravomoci úřední osoby, nadržování policejního komisaře a dokonce i pokusu o vraždu, kterého se měl dopustit jeden z policistů, který po muži během zásahu střílel.

„Jeden ze střelců, kterého lze ztotožnit provedením balistické expertízy nalezeného projektilu, vypálil tak, že střela těsně minula hlavu poškozeného a jen náhodou jej nezasáhla do hlavy,“ líčí v aktuálně podaném trestním oznámení, jehož text má Kroměřížský deník k dispozici, Jaroslav Odstrčil.

Střelba před šesti lety byla podle Jaroslava Odstrčila v dané situaci nezákonná, nepřípustný je podle něj také fakt, že následné ohledání jeho vozu prováděl právě jeden ze zasahujících policistů: ti měli také rozbít okno auta, aby zahladili stopy po výstřelech.

Kromě znovuotevření svého případu žádá poškozený muž také odškodnění za tři roky, které strávil ve vězení, a za s tím spojenou majetkovou i duševní újmu.

„Byl jsem nezákonně vězněn za neexistující zločin. Rozsah toho, jak mne to poškodilo, se nedá slovy ani popsat,“ říká Jaroslav Odstrčil, který za dobu svého trestu prošel třemi věznicemi.

Případem by se nadále měla zabývat Generální inspekce bezpečnostních složek (GIBS), její mluvčí Radka Sandorová se však pro Deník omezila na sdělení, že konkrétní informace o případu poskytovat nemůže.

Podobně reagovala i mluvčí regionální policie.

„Vyšetřování případu je v kompetenci GIBS, pokud nebudeme mít výsledek jejich vyšetřování, nebudeme v souvislosti s touto kauzou poskytovat žádné informace,“ konstatovala Lenka Javorková.