Stalo se to, když jako každé jiné ráno zaparkovala své Mitsubishi Carisma poblíž mateřské školy v Holešově, kam chodí její dcera.

Auto řádně uzamkla a dítě odvedla do školky. Když se však k autu vrátila, hned si všimla, že jsou pootevřené zadní dveře a také rozbité okénko.

„Zloději stačilo necelých dvacet minut na to, aby se do auta vloupal a z tašky na předním sedadle odcizil peněženku s doklady a mobilní telefon,“ potvrzuje policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Zloděj ženě ukradl věci za bezmála šest tisíc korun, přičemž vznikla také škoda na autě, a to ve výši tři tisíce korun. Případem se i nadále zabývají holešovští policisté.

Při dopadení zatím neznámému pachateli hrozí až dvouleté vězení. Policisté v souvislosti s tímto případem veřejnost varují, že ponechat věci v autě bez dohledu je vždy riskantní.

„Nenechávejte proto na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci. Ani zavazadlový prostor auta není trezor. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání,“ uzavírá policejní mluvčí.