Poté, co dvojici začal stíhat jeden z prodavačů, vedoucí obchodu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti zavolala strážníky, kteří povedené duo nakonec polapili.

„Prodavač je dohonil a snažil se je zastavit. Chvíli nato se objevili strážníci a muže s těhotnou ženou dopadli,“ popsal událost očitý svědek, který si však z obavy o svoji bezpečnost přál zůstat v anonymitě.

„Po oznámení za nimi vyrazila ihned hlídka, které se díky kamerovému systému podařilo dvojici rychle najít,“ uvedl velitel Městské policie Uherského Hradiště Jaroslav Ježo.

Strážníci dvojici i s ukradenou kávou a šampony za bezmála 1300 korun předali policistům.

„Vyšlo najevo, že po devětadvacetiletém muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání,“ prozradila hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková a dodala, že muž pocházející z Uherskohradišťska a o šest let mladší žena z Hodonínska nekradli v prodejně poprvé.

Přestože zlodějský pár skončil na policejní služebně s lupem v relativně malé hodnotě, hrozí oběma za trestný čin krádeže až dva roky vězení. Při vyšetřování totiž policisté zjistili, že oba byli v posledních třech letech za krádeže už trestáni.

Po muži bylo navíc vyhlášeno celostátní pátraní, a tak na rozdíl od kolegyně strávil noc v cele předběžného zadržení. „Jelikož však policisté po muži pátrali, protože jej potřebovali pouze vyslechnout, v pátek ho propustili,“ doplnila mluvčí.

Drobné krádeže řeší policisté denně, ale většina případů končí jako přestupek jen pokutou.

„Zloděje na prodejně odhalujeme skoro každý den. Už toho máme plné zuby. Chystáme se, že je budeme u nás v obchodě zveřejňovat,“ konstatovala vedoucí okradené samoobsluhy Božena Kadlčková.