Třiadvacetiletý pachatel vybíral mlékomaty v Kroměříži a v noci na čtvrtek se vloupal do přístroje ve Velehradské ulici u restaurace U Lva. Jakmile policisté zjistili, že pokladna na mince byla ukradena, operační důstojník oznámil zprávu strážníkům a na místo byly vyslány jejich hlídky: u mlékomatu však už pachatele nenašli.

Strážníci proto z místa odjeli a přesunuli se do Obvodové ulice k zimnímu stadionu, kde se nachází další automat na mléko.

„Měli jsme důvodné podezření, že bude vykraden i druhý mlékomat. Velitel směny proto rozhodl, že místo bude strážníky monitorováno až do rána," poznamenal ředitel Městské policie Kroměříž Libor Kubiš.

Krátce před třetí hodinou pak strážníci skutečně zahlédli muže, který šel směrem k mlékomatu a v ruce držel delší lesklý předmět.

„Jednalo se o muže, který byl strážníkům dobře znám a z vykrádání mlékomatů byl podezřelý. Třiadvacetiletý muž byl tak hlídkou městské policie zadržen a pro podezření z trestného činu předán policii k dalším úkonům," uzavřel ředitel strážníků. ⋌