Mělo jít o třicet tisíc, které prý potřebuje na škodu vzniklou při autonehodě. Důchodkyni řekl, že pro finanční částku pošle kamaráda. Starší paní mu ale odpověděla, že má u sebe jen deset tisíc korun.

„Po pár minutách vyšla seniorka na dvůr a všimla si muže, který k ní přicházel. Poté jí předal mobil, kdy jí údajný vnuk sdělil, aby peníze dala tomuto muži. Žena řekla, že pro těch deset tisíc korun musí jít do domu. Když se po deseti minutách vrátila, muž tam už nebyl," popsala kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Muž, který si přišel pro peníze, byl asi sto šedesát až sto pětašedesát centimetrů vysoký, střední postavy, na sobě měl flaušový kabát do pasu, na hlavě černou flaušovou kšiltovku, na očích dioptrické brýle s černými širšími nožičkami. Podle popisu byl hladce oholen a měl vlasy spíše krátkého sestřihu a tmavší barvy.

„Policisté na místě provedli nezbytná šetření a po pachatelích usilovně pátrají. V případě jejich dopadení a prokázání viny jim za trestný čin podvod ve stadiu pokusu hrozí až dva roky vězení," upozornila Balášová.