Během nákupu v jednom z kroměřížských obchodních domů totiž zjistila, že ji chybí kabelka. Zloději ale byli tak rychlí a nenápadní, že si některé z nich prohlédla až při zpětném sledování bezpečnostních ka­mer.

„V poledne jsem jela kolem obchodu a tak jsem si řekla, že se zastavím. Parkoviště bylo poměrné prázdné a já jsem se tedy těšila, že nákup budu mít rychle vyřízený. To jsem ještě netušila, že strávím dlouhou dobu na policii,“ popsala v pondělí Deníku okradená žena.

U regálů s ovocem ji zaujala jablka. „Bohužel mi ale trochu překážela kabelka. Proto jsem si ji odložila do vozíku. Tam jsem ji neustále přidržovala, ale v momentě, když jsem chtěla zavázat sáček s jablky, jsem ji asi na tři vteřiny odložila,“ lituje žena.

Té chvíle totiž zřejmě využil cizí zloděj, kterého doprovázela dvojice žen. „Kolem mého vozíku se sice pohyboval muž, který ke skupině patřil, jak se mu ale krádež tak rychle podařila, to je mi záhadou,“ kroutí hlavou žena, která přišla o kabelku a osobní věci v hodnotě vyšší než jedenáct tisíc korun.

„Měla jsem v ní skoro pět tisíc v hotovosti, koženou kabelku s doklady, nové dioptrické sluneční brýle i kreditní karty,“ vyjmenovala zoufalá žena.

Případ nyní prošetřují policisté, kteří už znají popis pachatele. „Má být asi 170 centimetrů vysoký, tmavovlasý, plnější postavy ve věku kolem pětadvaceti let. Oblečen byl v modrých kalhotách a bílém tričku,“ popsala muže, který se pohyboval kolem vozíku kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„Pachateli trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí v případě dopadení až dva roky vězení,“ dodala policejní mluvčí.