Oznámení se týkala občanského soužití, fyzického napadení a třikrát rušení nočního klidu. V průběhu noci zastavily policejní hlídky ve Zlínském kraji celkem pět řidičů pod vlivem alkoholu. Ve třech případech se jednalo o trestné činy. Další člověk za volantem se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ilustrační foto
Záchranáři se na Silvestra nezastavili, přijali 369 telefonátů a 235 výjezdů

„Dopravní policisté šetřili celkem tři nehody. Jedna se stala asi hodinu po půlnoci v obci Olšina u Zdounek. Podnapilý řidič tam narazil do stromu, v dechu jsme mu naměřili 2,5 promile alkoholu,“ informovala mluvčí policie Barbora Balášová.

Pátrání po muži na Vsetínsku

Kromě těchto událostí policisté od pěti hodin odpoledne pátrali na Vsetínsku po pětapadesátiletém muži, který byl s kamarády na výšlapu. Muži se udělalo špatně, vzdálil se od přátel a ti jej poté už neviděli. Do pátrací akce byli zapojeni policejní psovodi, hlídky obvodních oddělení a policejní vrtulník. Muž se naštěstí vrátil v pořádku domů.

Mladík chtěl skočit z balkonu

Na Zlínsku vyhrožoval sedmadvacetiletý muž skokem z balkonu. Mladík očividně nebyl v dobré psychické kondici. Policejní vyjednavačce se mu podařilo čin vymluvit a s kolegy jej dostala do bezpečí. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.