Techničky přitom týden dopředu rozmístili v dotečených ulicích města značení s upozorněním, aby lidé v tento den dovezli své vozy jinam. Včera tak neuposlechlo devět šoférů na ulici Sokolská a další čtyři na ulici Zarámí.

Každému z nich tak strážníci nechali za stěračem vypsanou pokutu řádově ve stovkách korun.

„Bohužel tyto špatné zkušenosti máme s řidiči každým rokem. V týdenním předstihu je na to upozorňujeme a stále se najde několik těch, kteří to nerespektují. To samé platí i o svozu odpadů. Pak nám však chodí stížnosti lidí na to, proč jsme nevyčistili tu nebo onu ulici či nevyvezli popelnice,“ podotkl vedoucí provozu Technických služeb Zlína Jaroslav Divoký.

Dodal, že z těchto důvodu se spojili s městskou policií, která každé ráno před čištěním zkontrolují, zda řidiči respektovali značení. Tak tomu bylo včera i minulý týden, kdy služby čistili ulici Kvítkovou. „Značení nerespektovalo čtyřiadvacet majitelů vozů. Ti také dostali patřičnou pokutu, a to řádově kolem pěti a šesti set korun. Přitom můžeme udělit sankci až ve výši dvou tisíc,“ upozornila mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Dodala, že samozřejmě výjimku tvoří ti, kteří v době čištění komunikací nemohli své auta odvézt například z důvodu nemoci nebo pobytu mimo Zlín, pokutu mu strážníci prominou.

„Musím nám však doložit, že skutečně ten den skutečně nemohl vůz odvézt,“ vysvětlila ještě mluvčí. V některých městech takovým řidičům rovnou auta odtahují. Například v Praze by takový šofér, který nerespektuje značení, musel za odtah vozu zaplatit třináct set korun a dalších dvě stě za každý den, kdy si vůz nevyzvedne.

„Město zatím tuto službu zřídit neplánuje. Jedná se totiž o velké investice, které souvisí jak s pořízením speciálních vozů, tak i s provozem velkého parkoviště, které navíc musí být hlídané. Nicméně nezodpovědné řidiče městská policie trestá už nyní a myslíme si, že si s nimi dokáží poradit velmi dobře,“ vysvětlila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. Příští týden čeká blokové čistění Havlíčkovo nábřeží v okolí nemocnice.

„Opět ten den budou na místě i naše hlídky,“ upozornila mluvčí městské policie Škubalová.