Vše začalo v neděli noci, kdy se muž podle výpovědi pohádal se svou čtyřiadvacetiletou přítelkyní. Po hádce odešel z domu a vrátil se k ní s kanystrem plným hořlaviny.

Sebevraha zachránili jeho blízcí. Nejprve ho uhasili, pak mu vytrhli sekeru z ruky

„Touto pro nás zatím neznámou látkou se před ní polil a zapálil se. Naštěstí byl v domě i jeho známý, který z něj strhl hořící mikinu, muže uhasil a zavolal pomoc,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Popáleniny i řezné rány

To však sebevrahovi nestačilo. Vyběhl do garáže, kde vzal sekeru a dvakrát až třikrát se jí sekl do hlavy. „Ostrý nástroj mu vytrhla z rukou až jeho přítelkyně,“ podotkla mluvčí.

Na místě už byla i sanitka s lékařem, který muže ošetřil a nařídil jeho převoz do zlínské Baťovy krajské nemocnice. „Měl několik řezných ran na hlavě a popáleniny druhého stupně na rukou a na krku,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Nebyl to první pokus skoncovat se životem

Policie muže v nemocnici vyslechla. „Zjistili jsme, že se už v minulosti pokusil vzít si život. Ale důvod, proč to udělal znova, nám říct nechtěl,“ konstatovala mluvčí. Kriminalisté proto prošetřují veškeré podrobnosti tohoto případu. „Zejména to, jestli muži někdo nepomáhal nebo ho k sebevraždě nedonutil,“ vysvětlila Bartíková.

Vloni na Zlínsku sebevraždu spáchalo dvaadvacet lidí, dalších devatenáct se o ni pokusilo. Nejčastěji si zvolili způsob oběšením, požitím léků či pořezáním žil. „Jeden muž se upálil,“ doplnila mluvčí Bartíková.