Za ohrožování výchovy mládeže jí soudce Karel Rašín udělil výchovný trest při horní hranici sazby, Slepčíková však nejprve u soudu chyběla.
„Jestli si chce zahrávat, vezmu ji do vazby,“ zlobil se soudce v její nepřítomnosti. Jednání proto odročil a zhruba za půl hodiny byla obžalovaná předvedena za doprovodu policie.
Státní zástupce pak přednesl obžalobu. Stálo v ní, že Slepčíková měla loni během druhého pololetí zanedbávat svého třináctiletého syna. Výsledkem bylo 226 zameškaných hodin, z toho padesát neomluvených.
Se školou matka nespolupracovala, synovi navíc tolerovala kouření cigaret. „Syn má určité zdravotní potíže, je agresivní. Bere léky a doktorka mi sama řekla, že může být nebezpečný spolužákům a učitelům. Ale budu se snažit, aby se situace zlepšila a můj syn do školy řádně chodil,“ tvrdila Slepčíková.
Svědek Zdeněk Machačík, který jejího syna učí, ženu nařknul z toho, že se nechová ke škole korektně. „S paní Slepčíkovou je problematická spolupráce, její syn je jediným absentérem. Za první pololetí jsme mu dali dvojku z chování, měl jednašedesát neomluvených hodin,“ přednesl soudu pedagog Základní školy praktické a speciální v Bystřici pod Hostýnem.
Slepčíková navíc před soudem nestanula poprvé. Za dřívější výtržnictví dostala podmínku a za útok na veřejného činitele sto hodin obecně prospěšných prací, které si dosud ani neodpracovala.
Státní zástupce proto navrhl trest v horní hranici sazby a soudce Rašín jej posvětil. „S ohledem na zlepšené podmínky a spolupráci se školou, kterou chce obžalovaná obnovit, je možné ještě uvažovat o alternativním trestu. Na splnění obecně prospěšných prací má rok, potom bude její trestní rejstřík čistý,“ uzavřel případ samosoudce.