V plánu je také zvýšit kapacitu záchytky ze současných pěti na sedm míst. Za noc tam lidé ještě před pár lety zaplatili sumu srovnatelnou s luxusním hotelem, bezmála třináct tisíc za nocleh se ale ve většině případů nedařilo vymáhat a nemocnice tak cenu snížila nejprve na osm a půl tisíce.

Loni pak cena klesla na 750 korun a nyní se od ledna na záchytce platí 850 korun za noc.

Klientů protialkoholní stanice v Kroměříži už tradičně každým rokem přibývá. Zatímco před pěti lety evidovala 950 nocležníků za rok, loni už jich bylo o plné tři stovky víc.

„V roce 2014 bylo v zařízení umístěno přesně 1282 klientů," vyčíslila mluvčí Kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

V současné době sídlí záchytka v budově A v areálu nemocnice, kde se mimo jiné nachází i jiná zdravotní oddělení. Navíc je umístěna v prvním patře, kam musí podnapilí dojít po schodech, což bývá mnohdy problematické. To jsou také hlavní důvody, proč nemocnice pro záchytnou stanici hledala nové místo.

„Vzhledem k její těsné blízkosti s ostatními zdravotními provozy není její umístění ideální a mnohdy klienti ruší ostatní pacienty. Na letní měsíce je proto v plánu rekonstrukce prostor, které přiléhají k budově H, kam bude na podzim záchytná stanice přemístěna," shrnula Veronika Klímová.

Vedení nemocnice plánuje zároveň s tím navýšit kapacitu ze současných pěti na sedm lůžek. Částka za noc by měla zůstat stejná, tedy 850 korun, a to na základě smlouvy se Zlínským krajem uzavřené pro tento rok.

„Současné prostory záchytky budou v budoucnu využity pro další zdravotnické provozy," dodala Veronika Klímová. Rekonstrukce je podle ní naplánována na letní měsíce a podle prvotního odhadu by si měla vyžádat přibližně sedm milionů korun.

Počty klientů 
záchytné stanice v Kroměříži:

  • rok 2008 / 269
  • rok 2009 / 539
  • rok 2010 / 950
  • rok 2011 / 1030
  • rok 2012 / 1002
  • rok 2013 / 1088
  • rok 2014 / 1282