V dubnu letošního roku měl údajně nejdřív slovně a pak i fyzicky napadnout starostu Chomýže Oldřicha Navrátila. Důvodem mělo být nevyřízení stížnosti ohledně stavebních sutin, které měla obec navážet na část Doleželova pozemku. „Když se nesetkal s úspěchem, začal starostovi před jeho domem vulgárně nadávat a vyhrožovat mu se sekyrou, kterou měl v ruce,“ popsal v obžalobě státní zástupce Robert Hanuš.

Ostřím nástroje chtěl prý potom obviněný udeřit starostu do hlavy, což se mu díky vykrytí rukou nepodařilo: přesto ho však zranil.
Obžalovaný Jindřich Doležel se však nařčení důrazně brání a tvrdí, že napadeným byl právě on.
„Přísahám, že jsem sekyrou na starostu nezaútočil a ani jsem to rozhodně neměl v úmyslu, jen jsem ji měl u sebe kvůli cestě na pole,“ uvedl při výslechu Doležel.

Soud řeší případ napadení starosty, incident se odehrál letos v dubnu

„Napadený jsem byl já, když už se to nedalo bolestí vydržet, křičel jsem dokonce o pomoc. Starosta mi chtěl rozbít hlavu o obrubník,“ vzpomínal Doležel.
Zranění na ruce si pak podle něj starosta zřejmě způsobil sám ve chvíli, kdy se mu snažil vyrvat sekyru z ruky. „Vždyť já jsem potom zavolal policii z budky,“ podotkl obžalovaný.

Původ zranění na ruce starosty Navrátila potvrdila také jeho žena Zita. „Neviděla jsem, že by se Doležel proti mému muži sekyrou nějak rozmachoval, jen s ní šermoval. Manžel si tu ruku zřejmě poranil během toho, jak se snažil vyrvat mu sekyru z ruky,“ vypověděla Navrátilová.
Poškozený Oldřich Navrátil však trval na tom, že obžalovaný po něm sekyrou sekl.

„Byl jsem z toho v šoku. Kdyby se mi nepodařilo vykrýt ránu rukou, rozbil mi hlavu,“ přiblížil Navrátil, který vzápětí Doležela složil k zemi a útočný nástroj mu sebral.

Zbylí svědci, kteří v úterý před soudem vypovídali, přímo incident neviděli, pouze slyšeli křik nebo vulgarismy.
„Slyšel jsem hádku, při které jsem poznal pana Doležela. Ten mluvil dost hlasitě a starostovi nadával,“ uvedl například soused poškozeného Jiří Kamenec.

Naopak manželka obžalovaného Emílie slyšela, jak její muž volal o pomoc.
„Pak jsem ho potkala a byl celý pobitý a od krve. Měl rozbité čelo, pusu a koleno a pohmožděný hrudník,“ popsala Doleželová.
Jak to skutečně bylo, rozhodne soudkyně Radana Macháňová Laštůvková možná už při prosincovém líčení. Pokud bude Doležel uznán vinným, hrozí mu pětileté vězení.