Policie po ukradeném historickém voze stále pátrá, podle majitele auta, známého očního chirurga ze Zlína Pavla Stodůlky, byla ale krádež provedena zřejmě na objednávku. Vůz si pořídil letos v červnu, za jakoukoli informaci vedoucí k jeho nalezení nabízí odměnu sto tisíc korun.

Policie k případu z taktických důvodů nechce prozatím zveřejňovat bližší informace. Kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová pouze potvrdila, že vyšetřování stále pokračuje.

„Pátrání po ukradeném voze probíhá v širším měřítku, kromě našich kriminalistů a policistů jsou do pátrání zapojeny také další útvary z jiných krajů," poznamenala Kyšnerová.

Do hledání auta se aktivně zapojila také rodina majitele. Jeho syn Jiří Stodůlka umístil zprávu o krádeži na svém facebookovém profilu a samotného ho prý překvapil obrovský zájem lidí, kteří zprávu šířili dál a zapojili se do pátrání.

„Zprávu sdílelo asi dvacet tisíc lidí. Během prvních třech dnů jsem měl asi dvacet hovorů a tipů, kde lidi naši aerovku viděli. V České republice jich je ale asi dvě stě, takže se jednalo vždy jen o planý poplach," krčí rameny Stodůlka mladší.

Rodina však podle něj situaci nevzdává a stále doufá v nalezení vzácného vozu.

„Věříme, že se nám vrátí. Těší mě, že lidé mají zájem a zapojili se, jde vidět, že jim takové případy přeci jen nejsou lhostejné," podotkl syn zlínského lékaře.

Prozradil také, že auto bylo nejen radostí otce, ale zároveň se k němu pojila také vzpomínka na svatební den jeho rodičů.

„Na svatbě měli otec s matkou stejný typ vozu. Táta má auta rád, byla to pro něj radost," dodal Jiří Stodůlka.

I nadále mohou lidé veškeré informace vedoucí k případnému dopadení pachatele a nalezení historického vozu sdělit kriminalistům na telefonním čísle 725074416.