Podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerové muž ženě často vulgárně nadával a opakovaně ji fyzicky napadal, mimo to ji narušoval soukromí a zakazoval kontakt s lidmi.

„Prohlížel jí e-mailovou poštu, mobilní telefon i její osobní věci. Zakazoval jí kontakt s rodiči a přáteli, kontroloval také její přítomnost v zaměstnání," poznamenala Kyšnerová.

Žena nesměla užívat ani jejich společné auto. Počátkem letošního roku už tedy nedokázala manželovo chování snášet a nakonec od něj odešla. On jí však začal vyhrožovat, že pokud se nevrátí, tak jí ublíží. Během dne i noci jí neustále telefonoval a posílal SMS zprávy.

„Následně si zjistil její nové bydliště a tam na ni čekával. Poté ji slovně i fyzicky napadal. Navíc jí bez jejího svolení vybíral poštovní schránku," dodala Kyšnerová.

V důsledku každodenního stresu týraná žena výrazně zhubla a musela vyhledat odbornou pomoc.

V úterý kriminalisté muže zadrželi a následně předali spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na Okresní státní zastupitelství v Kroměříži.

„Ve čtvrtek soudce rozhodl o uvalení vazby. Za tuto trestnou činnost může muži hrozit až deset let vězení," uzavřela mluvčí.