Celou věc začala policie šetřit už před rokem a půl jako možné obtěžování tanečnic jejich trenérem. Ten podle webových stránek školy stále aktivně pracuje s mladými tanečníky, jedná se navíc o úspěšného reprezentanta, který má na kontě mimo jiné bronz z mistrovství Evropy Showdance profesionálů.

Tvrzení, že by obtěžoval tanečnice, ale už na začátku kauzy zásadně odmítl.

„Policie šetří to, že jsem změnil své výukové metody tance. Ovšem vážně netuším, kdo a proč na mne mohl jakékoliv oznámení podat,“ hájil se tehdy pro Deník.

Jaký je jeho aktuální postoj k celé věci, není jasné.

„Nebudu to komentovat,“ odbyl ve čtvrtek přítomné novináře.

K soudu se dostavilo dohromady šest tanečnic, z toho většina nezletilých. Podle nejstarší příchozí, už bývalé tanečnice a trenérky, ale nebylo tajemstvím, že se kroměřížský trenér o mladé svěřenkyně nadstandardně zajímá.

„Začínala jsem, když mi bylo čtrnáct, a už tehdy se říkalo, že něco není v pořádku. Já sama jsem s ním nic nezažila, ale několikrát jsem to viděla – šlo většinou o nějaké osahávání, hlazení, posedávání na klíně a podobně,“ vylíčila.

Na tom, že trenér překročil dané hranice, trvala i maminka jedné z tanečnic.

„Dcera mi řekla, že má kamarádky, kterým denně píše nepatřičné zprávy. Maminka jedné z nich na to přišla a nahlásila to na policii,“ řekla s tím, že podle všeho mělo jít o osahávání, sexuální podtext výuky, narážky a podobně.

V případě, že by se podezření potvrdila, může obviněnému hrozit až desetiletý trest vězení. Jeho blízcí však pevně věří v jeho nevinu.

„Já ho znám a vím, že by něčeho takového nebyl schopný,“ vyjádřila se včera před jednáním partnerka obviněného.