Podle státního zástupce měl tentokrát po slovní potyčce zaútočit na o několik let staršího známého a snažit se mu sebrat peněženku, kde měl něco přes čtyři a půl tisíce korun.

Přitom jej měl nejméně třikrát praštit pěstí, z čehož poškozený vyšel s podlitinami na obličeji a naraženými žebry. Takovému výkladu se ale obžalovaný celou dobu jednání bránil.

„Není to tak, jak to bylo napsané. Já jsem žádný úmysl ho okrást neměl, bylo to impulzivní,“ tvrdil.

Zásadně nesouhlasil také s tím, že by poškozeného bil pěstmi.

„V životě bych ho neuhodil. On mě jen držel za mikinu, já ho strhl na zem a chtěl jsem si ho držet od těla,“ hájil se.

Poškozený i několik svědků se však shodli na opaku.

„Viděl jsem, že poškozený ležel na zemi, ten druhý na něm klečel a bil jej pěstí do obličeje,“ vypověděl muž, který na místo přivolal policii.

K celému incidentu mělo prý dojít kvůli keramickým mísám, které chtěl obžalovaný muž prodat v antikvariátu. Peníze pak měly vykrýt asi dva týdny, kdy byl bez práce.

Když se mu to ale nepodařilo, nechal mísy u poškozeného: ten mu je však už nechtěl vydat – dle jeho slov kvůli tomu, že mu poškozený dlužil dvě stě korun, mísy by mu tedy dal zpět až po vrácení peněz.

Podle poškozeného byl finanční motiv napadení jasný.

„Spadl jsem na zem a on mi vytáhl peněženku. Držel mě pod krkem, ať mu ji vydám,“ vylíčil.

Kromě toho u něj měl obžalovaný hledat i tablet, ten u sebe ale neměl.

Osmadvacetiletý recidivista s tím ovšem kategoricky nesouhlasil.

„Já jsem ti tu peněženku z kapsy nevytáhl, vypadla ti na zem a ty to dobře víš,“ namítal směrem k poškozenému.

Oba muži však přiznali, že byli v době incidentu opilí, poškozený navíc potvrdil, že má s alkoholem problém. Také kvůli tomu soud jednání odročil za účelem vypracování psychiatrických znaleckých posudků obou mužů.

Poškozený pro svého starého známého u soudu žádal co nejnižší trest, klidně i podmínku, mladému recidivistovi však stále hrozí trest dvou až deseti let odnětí svobody.