Devětačtyřicetiletý muž takto týral svou starou matku Miladu, která na něj dokonce několikrát přivolala městské strážníky. Celý případ nakonec skončil u kroměřížského okresního soudu, odkud Minařík odešel s podmínkou.

Ke všem incidentům docházelo podle svědků loni v budově bývalého hotelu Oskol, kde pětasedmdesátiletá žena žije. Sama matka obžalovaného před soudem při výslechu přiznala, že ji syn několikrát uhodil pěstí, držel ji pod krkem a nadával jí.

„Také svědci potvrdili kopání do dveří jejího bytu, přes zeď slyšeli i vulgární nadávky. Milan Minařík se navíc takto hrubě choval k matce, která na něm byla závislá,“ podotkla ve své závěrečné řeči náměstkyně okresního státního zástupce Jana Kranzová.

Slovní útoky před soudem potvrdila Jana Tománková, která o starou paní pečovala. „Když jsem k ní přišla, měla na sobě modřiny. Nikdy jsem ale neviděla, že by ji pan Minařík uhodil, vulgární přede mnou ale několikrát byl,“ popsala svědkyně Tománková.

Také proto státní zástupkyně Kranzová navrhla pro Minaříka tříletý trest odnětí svobody s odkladem na pět let a nechala na soudu, aby zvážil dohled probačního úředníka. Podle Kranzové totiž skutečně v uvedené době docházelo k týrání svěřené osoby a obžalovanému nepomohlo ani to, že se matka snažila problémy minimalizovat.

K podmínce nakonec přistoupil také tříčlenný senát. „Ačkoli se tady s panem Minaříkem nevidíme poprvé, je třeba k němu přistupovat jako k bezúhonnému, protože se dosud vždy ve zkušební době osvědčil. Přesto je odsouzeníhodné, že se takového násilí dopuštěl na své matce. Člověk s jeho ročníkem narození by už měl nad věcmi přemýšlet,“ upozornil předseda senátu Petr Marák.

Minařík si nakonec vysloužil výchovný dvouletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na tři roky. Obě strany se nakonec vzdaly právě na odvolání a rozsudek tak nabyl právní moci.