I přesto, že ji nikdy dříve žádná sociální pracovnice nenavštívila, uvěřila ji a pustila dovnitř.

PŘI KONTROLE PROHLÉDLA CELÝ BYT

Údajná sociální pracovnice nejprve prohlédla kuchyňskou linku, otevřela všechna dvířka, poté se vydala do koupelny. Nakonec zkontrolovala obývací stěnu. Ve skříňce pod televizí nalezla platební kartu a šest set korun.

„Staré paní se pak zeptala, do které banky jí chodí důchod a jaký má PIN k platební kartě, aby mohla ověřit, zda jí tam peníze opravdu chodí. Poté, co jí seniorka PIN napsala na papír, odešla,“ popisuje policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

CHOVÁNÍ ŽENY JÍ PŘIŠLO ZVLÁŠTNÍ

Po jejím odchodu se vydala zeptat své sousedky, zda u ní pracovnice byla také. U sousedky však nikdo takový nebyl. Když se stará paní vrátila do svého bytu, zjistila, že jí chybí jak peníze, tak i platební karta.

„Než ji stihla zablokovat, podvodnice provedla tři výběry a přišla si tak na osm tisíc korun,“ prozrazuje mluvčí a dodává, že tímto skutkem se žena dopustila trestných činů porušování domovní svobody, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jí po dopadení hrozí až dvouleté vězení.

PŘÍPADEM SE ZABÝVAJÍ KROMĚŘÍŽŠTÍ KRIMINALISTÉ

V souvislosti s tímto případem se obracejí také na veřejnost.

„V souvislosti s tímto skutkem pátráme po ženě snědé pleti ve věku okolo třiceti let, která je zhruba 170 centimetrů vysoké silnější postavy, má dlouhé vlasy odbarvené na blond. Nad rtem na levé straně má výrazné mateřské znaménko. Oblečena byla do šedé zimní bundy s kapucí, lemované tmavým kožíškem, a do tmavých kalhot,“ uzavírá Kyšnerová.