„Šestatřicetiletý muž přijel pár dní před Vánocemi do Kroměříže kvůli kšeftům, které tam měl domluvené. Neměl však peníze na zpáteční cestu domů. Rozhodl si je opatřit. Začal na tom pracovat hned v brzkých ranních hodinách. Nejprve se pokusil vniknout do restaurace, rozbil okno, ale dovnitř se nedostal, vyrušil jej kolemjdoucí muž,“ popsala policejní mluvčí Barbora Balášová.

Jeho druhým objektem pak bylo zaparkované auto.

„Vnikl dovnitř. Nic neodcizil, ale auto poškodil. O něco později se vloupal do hospody, odkud ukradl brambůrky, kofolu a dvě lahve s alkoholem za více jak čtyři sta korun,“ sdělila mluvčí.

Řidička podle policistů nezvládla řízení.
Devatenáctiletá řidička na Kroměřížsku narazila do stromu, čtyři zranění

Jako další si muž vyhlédl jednu místní firmu.

„Rozbil okno, dostal se dovnitř a z pracovního stolu sebral mobilní telefon za třicet tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Ani to však stále nebylo všechno.

„Přes neobydlený přízemní byt se dostal do chodby a dále do bytu, kde si z obývacího pokoje odnesl finanční hotovost dvanáct tisíc korun, dotykové hodinky, notebook s nabíjecím kabelem a brýle na virtuální realitu,“ vyjmenovala Barbora Balášová.

Při této krádeži byl však muž přistižen majitelem bytu, který zloděje na útěku začal pronásledovat. Současně přivolal policejní hlídku, která muže zadržela a umístila do policejní cely.

„Odcizením věcí způsobil škodu za více jak 45 tisíc korun, poškozením objektů za více jak osm tisíc korun. Obviněný se krádeže dopustil již v minulých letech. Soud mu uložil trest odnětí svobody nepodmíněně v délce padesáti měsíců. Z vězení byl propuštěn loni v srpnu,“ doplnila mluvčí.

Nyní muži z Prostějovska za jeho jednání hrozí až tři roky za mřížemi.