Nerespektoval ani pokyny vlakového personálu. Hlídka městské policie proto vyjela na zastávku Příluky, kde vlaková souprava zastavila.

„Strážníci se zkontaktovali s průvodčí, které se již za pomoci strojvedoucího podařilo povedeného cestujícího vyvést z vozu ven na nástupiště,“ poznamenala mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.

Přítomný muž poté přesvědčil o své neurvalosti i hlídku.

„Nejenže dotyčný odmítal se strážníky jakkoliv věcně komunikovat, ale záhy je začal urážet, přičemž ignoroval veškeré výzvy. Když pak muž i na opakovanou výzvu tvrdohlavě odmítl prokázat svoji totožnost, přesměrovala hlídka cíl jeho cesty na policejní oddělení,“ přiblížila Škubalová.

Tam ovšem již muž necestoval dobrovolně a pokoušel se klást aktivní odpor. Proto k jeho nelibosti strávil převoz ve služebním voze strážníků v poutech. „Následně bylo zjištěno, že se jedná o šestatřiceti­letého muže z místní části Lužkovice,“ doplnila Škubalová.

Jelikož výtržník svým jednáním naplnil skutkovou podstatu přestupku proti veřejnému pořádku, bude se nyní ze svého jednání zpovídat před správním orgánem. Celá věc pro něj ale může mít i větší následky. Pokud se totiž České dráhy rozhodnou vymáhat škodu způsobenou zpožděním vlaku, včetně pokuty za porušení drážních předpisů, může se tak částka vyšplhat do výše až mnoha tisíc korun.