Po odjezdu ze stanice Kroměříž chtěl vlakvedoucí u cestujících zkontrolovat jízdenky. U zmíněné skupiny lidí narazil na problémy. „Když k nim přišel vlakvedoucí a chtěl jízdní doklady, začali ho tito lidé slovně napadat a vyhrožovat mu fyzickým násilím. Na pomoc mu proto přišel také strojvedoucí,“ popsal situaci Radek Joklík z Českých drah. K případu pak následně povolali policisty. „Ti se ale na místo kvůli výjezdu k závažnějšímu případu nedostavili,“ poznamenal.

Telefonické oznámení o problému přijali kroměřížští strážnici. „Pracovníci Českých drah nahlásili, že do vlaku nastoupili cestující bez placení. V zápětí se ale ozvali s tím, že situace je už v pořádku,“ potvrdil ředitel strážníků Miloslav Skřebský.

Problém se nakonec částečně podařilo vyřešit. Podle Joklíka vlakvedoucí zajistil údaje od dvou pasažérů. „Dlužné jízdné na nich budeme vymáhat standardním způsobem. Podobné případy nejsou příliš časté, ale bohužel se s nimi naši pracovníci čas od času setkávají. Na první pohled to vypadá, že práce vlakvedoucího je snadná, ale opak je pravdou,“ podotkl Joklík.

Cestujícím ve vlaku nebyl případ nikterak příjemný. „Jako každý ostatní měli mít u sebe jízdenku. Zákony platí pro všechny. Já také nosím u sebe patřičné doklady,“ potvrdil například Pavel Mikulenka ze Zdounek.