„Násilím překonali vstupní dveře a poté vnikli do obchodu. Vydali se k regálům s tabákovými výrobky a do igelitových tašek pak začali kartony i krabičky s cigaretami různých značek ukládat. Do igelitek přidali také článkové baterie," popsala průběh zpočátku nadějně se vyvíjející krádeže kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Když byli ale zloději už téměř hotovi, vyrušila je policejní hlídka z holešovského obvodního oddělení. Oba muži se proto schovali za regály a čekali, co se bude dít.

„Policisté pachatele vyzvali, aby zanechali svého protiprávního jednání a vyšli s rukama nad hlavou vstupními dveřmi ven. Zloději tak neučinili ani po opětovné výzvě a policisté proto vešli do prodejny," vylíčila mluvčí.

V obchodě se jim nejprve zjevil první z mužů, který vyšel zpoza regálů a tvrdil, že je v prodejně sám.

„Po chvíli ale ze svého úkrytu vyšel s rukama nad hlavou i druhý pachatel. Také jeho policisté zadrželi. Muži měli připraveno ke krádeži zboží za bezmála šedesát tisíc korun," upozornila Simona Kyšnerová.

Policisté pachatelům ještě týž den sdělili podezření z trestného činu krádeže. Staršímu z nich teď hrozí až dva roky vězení a mladšímu ještě o rok víc, protože už v minulosti obdobný trestný čin spáchal a byl za něj i odsouzen.