„Tři hodiny po půlnoci zavolal na tísňovou linku mladý muž, který vyhrožoval, že si podřeže žíly. Operační důstojník ihned tento hovor přepojil na policejního vyjednavače. Ten se nejdříve muže snažil uklidnit a asi po půl hodinovém rozhovoru se mu podařilo sjednat si s mužem osobní schůzku,“ popisovala událost mluvčí zlínské policie Jitka Lysáčková.

Policista tedy ihned vyrazil na smluvené místo, do jednoho z bytů na sídliště Jižní Svahy. Tam dvaadvacetiletý Zlíňan policistovi prozradil, že s ním rozešla dívka a navíc přišel i o práci. „Mladík byl viditelně pod vlivem alkoholu, ale odmítl lékařskou pomoc. Po rozhovoru s policistou nakonec tvrdil, že už se cítí lépe, a že ráno vyhledá lékaře,“ uvedla dále mluvčí. Dodala, že strážce zákona proto z místa odjel.

Ani ne za hodinu se na policejní stanici znovu rozezněl telefon. Na jeho konci byl opět mladý Zlíňan. „Jeho hlas byl zoufalý. Tvrdil, že už nemůže dál své deprese snášet a požadoval lékařskou pomoc. Policejní vyjednavač se proto opět za mužem vyrazil a tentokrát přivolal i rychlou záchrannou službu. Ta ho nakonec převezla do kroměřížské psychiatrické léčebny,“ konstatovala Lysáčková.