„Vrchní komisař krajského odboru obecné kriminality obvinil třiačtyřicetiletou ženu z Olomoucka ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda,“ vyjádřil se k případu policejní mluvčí Petr Jaroš.

Obviněná, která svoji oběť důvěrně znala, několikrát bodla šestapadesátiletého muže nožem do oblasti hrudníku. Stalo se tak v místě jeho bydliště. Chvíli poté všechno sama telefonicky oznámila policii, byť následně policistům tvrdila, že čin nespáchala.

„Policisté se muže ještě snažili zachránit. Až do příjezdu lékařské pomoci zraněného muže oživovali. Přivolaní zdravotníci však u něj později konstatovali smrt,“ uvedl Petr Jaroš.

To potvrdil i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS ZK) Jakub Omelka.

„ZZS ZK byla povolána na místo, dorazili jsme okolo půl deváté. Muž už nejevil známky života. Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na místo byl povolán koroner,“ řekl Omelka.

„Ženě hrozí v případě odsouzení až dvacetiletý trest odnětí svobody,“ doplnil Jaroš.

Kroměřížský okresní soud v pondělí odpoledne akceptoval návrh na vzetí obviněné ženy do vazby.K tragédii se vyjádřil také starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský.

„Je to ve vyšetřování. Měl takovou partnerku, jakou měl. Jestli to byla ona, nebo ne, to nevím. Necháme tomu asi nějaký čas, ať policie udělá závěr. Samozřejmě se tady známe všichni, takže i s ním jsem se znal osobně. Býval ve volební komisi, odpovědný člověk,“ uvedl Zbyněk Žákovský.