„Ten totiž koncem března letošního roku společně se svým otcem odcizil malotraktor v hodnotě bezmála tři sta tisíc korun," vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Oba muži žijící v obci nedaleko Kroměříže se během noci zaměřili na samostatně situovaný oplocený pozemek svého souseda, který se nachází v okrajové části vesnice.

„Vysadili vstupní bránu a vydali se k plechové garáži, do níž si majitel ukládá pracovní nářadí. Následně vypáčili vrata a vnikli dovnitř," popsala Kyšnerová.

Tady muži našli odstavený traktor. Rozhodli se, že zemědělský stroj odcizí a tak jej na laně odtáhli autem k jejich domu, kde stroj uschovali. Pak se syn na místo vrátil a ukradl ještě příslušenství k traktoru a další kovové nářadí.

„Den poté železné věci odvezl do výkupny na Přerovsku a tam je odprodal. Užil při tom navíc neoprávněně cizí automobil, který si u něj jeho vlastník nechal opravit. Jezdit s ním mu však výslovně zakázal," podotkla mluvčí.

Kromě toho dotyčný auto ke všemu řídil, ač měl soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Navíc se tohoto protiprávního jednání dopustil i přesto, že už v minulosti trestnou činnost spáchal a byl za ni odsouzen.

„Nyní mu hrozí až pětileté vězení. Trestu se nevyhne ani jeho otec, který mu traktor pomáhal odcizit a stal se tak spolupachatelem krádeže. Také jemu hrozí vzhledem k vysoké škodě až pět let vězení," poznamenala Kyšnerová.

Traktor policisté našli v domě obou mužů, zajistili jej a předali majiteli.