„Zloděj vnikl na dvůr a poté rozbil okno, kterým vlezl dovnitř. Dostal se tak do kuchyně. Vše prohledal a způsobil při tom značný nepořádek. Následně vypáčil uzamčené dřevěné dveře vedoucí do obývacího pokoje a také dveře do ložnice," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

I v těchto místnostech pachatel vše prohledal, otevřel skříně a zásuvky a vyházel z nich všechny věci. Ze skříně v ložnici pak odcizil zlatý prsten a náušnice. Nakonec ještě násilím překonal zámek na dveřích dílny, uvnitř poté ukradl pracovní nářadí.

„Majiteli tak způsobil škodu odcizením věcí ve výši pět tisíc korun a škodu poškozením vybavení za více než deset tisíc korun," potvrdila mluvčí.

Morkovičtí policisté provedli ohledání místa činu a učinili potřebná šetření. „Pachateli, který se dopustil hned tří trestných činů – krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody – po dopadení hrozí až tři roky vězení," konstatovala mluvčí s tím, že před každým odjezdem z chaty je důležité ji řádně zabezpečit před nezvanými hosty.

„Chatařům doporučujeme, aby při odjezdu řádně uzamkli dveře a uzavřeli okna. Je také vhodné využít elektronické zabezpečení," upozorňuje Kyšnerová. Velkým lákadlem pro zloděje jsou podle ní viditelně umístěné cennější předměty jako elektronika či starožitnosti. „Při delší nepřítomnosti by si je lidé měli z chat odvézt. Je dobré si dopředu cenné věci nafotit a opsat si výrobní čísla elektroniky," radí mluvčí.