Tam totiž asi týden ze svého bytu nevyšel třiasedmdesátiletý muž. O jeho záchranu se snažily všechny složky integrovaného záchranného systému, lékař už ale nemohl udělat víc, než konstatovat smrt.

Kromě záchranky a policie byli na místě potřební i hasiči. „Bylo nutné otevřít byt. Po půl osmé ráno o to byli požádáni profesionální hasiči z Bystřice pod Hostýnem,“ řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Po vylomení vložky zámku se mohli k muži dostat zdravotníci. „Uvnitř jsme našli třiasedmdesáti­letého muže. Objevili jsme taky známky zranění,“ sdělil Deníku mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Jak ale později upřesnila Barbora Balášová z kroměřížské policie, násilné smrti zatím nic nenasvědčuje. „Více však objasní až nařízená pitva,“ dodala Balášová.

K variantě, že se nejednalo o vraždu ani sebevraždu, se přiklání také starosta Chvalčova Antonín Stodůlka. „Víme, že asi týden nevyšel z bytu,“ řekl včera starosta Deníku.

Lékař, který tělo ohledal usoudil, že muž byl v bytě mrtvý nejméně dva dny. „Byl vážně nemocný a často se mu stávalo, že upadl,“ podotkl starosta s tím, že to mohlo být i příčinou smrti.

Středeční událost v Lutopecnách, o které Deník informoval už ve včerejším vydání, má oproti tomu podle všeho dramatičtější pozadí. Svého soka v lásce tam truhlářským kladivem udeřil jeden z místních místní obyvatel.

Důvodem, proč se muž pokusil druhého zavraždit, byly podle všeho rodinné poměry. V domě, kde se událost odehrála, totiž žil se svou exmanželkou a jejím novým přítelem, který byl právě napadeným mužem.

Podle dostupných informací včera podal státní zástupce žádost o vzetí zadrženého do vazby, vyšetřování případu zatím nadále pokračuje.

Loni na Kroměřížsku došlo ke třem vraždám, vůbec nejtragičtější byla bezesporu ta, jejíž obětí se stala v létě mladá studentka z Hulína. Jednadvacetiletému Lukáši Kopeckému za ni v prosinci uložil krajský soud dvacet dva a půl roku vězení.