Jejich hlídky tentokrát měly plné ruce práce v podstatě od pátečního večera až do neděle.

„Například nám volala paní ze sídliště Zachar, že jí někdo buší na dveře, zvoní a dobývá se jí do bytu. Na místo proto vyjela hlídka, bylo to klasické oznámení, mohlo se pod tím skrývat cokoliv. Nakonec na místě vyšlo najevo, že se k ní dobýval ctitel, který ženu chtěl pozvat na kávu,“ poznamenal ředitel Městské policie Kroměříž Miloslav Skřebský.

Podobný případ řešili strážníci také ve Velehradské ulici. Hlavní aktér tam dokonce poškodil několika lidem domovní zvonky.

„Dobýval se nejprve k ženě, která ráno našla poškozené zvonky. Škodu vyčíslila předběžně na dva tisíce korun. Když u ní neuspěl, pokoušel se dozvonit i na další sousedy, ani u nich ale nepořídil. Nakonec zvonky zablokoval, takže si je lidé museli vypnout, jinak by je budily celou noc,“ informoval Skřebský.

O netradiční zpestření kontrolní objížďky městem se v ulici Albertova strážníkům postarali pro změnu další dva muži: jakkoli to zní jako protimluv, leželi totiž uprostřed cesty a vzájemně se napadali.

„Zjistili jsme, že se jedná o nějakou potyčku kvůli ženě. Vzhledem k tomu, že u nich byla naměřena vysoká hladina alkoholu a jeden byl příliš agresivní, skončil na kroměřížské záchytce,“ upozornil Skřebský.

Kromě desítky krádeží v supermarketech strážníci o víkendu vyráželi také ke skupince mladých lidí, kteří tropili hluk, nebo k popíjení alkoholu na veřejném prostranství, což od loňska zakazuje městská vyhláška.

„Měli jsme tu také případ, kdy se v Kojetínské ulici jeden ze skupinky mladíků chtěl projít po autě: a protože se o to skutečně pokusil, dostal značnou pokutu,“ uzavřel víkendovou bilanci šéf kroměřížských strážníků.