Podle toho, že pachatel zná rozmístění kamer ve městě, by se zřejmě mohlo jednat o některého z místních lidí.

„Po pachateli intenzivně pátráme. V současné době shromažďujeme materiály a informace, které vedou k jeho dopadení, pátrání pokračuje," informoval ředitel Městské policie Kroměříž Libor Kubiš.

Sprejer podpisem opatřil už téměř desítku ulic v Kroměříži. Nevynechal například okolí zdravotnické školy, kde sprejem označil trafostanici, dále pak dům ve Francouzské ulici, garáže na sídlišti Zachar, trafostanici u archivu města ve Velehradské ulici nebo garáže v ulici Moravská.

Dějištěm sprejerova řádění ale byly také ulice Páleníčkova či Zborovská, všude po sobě zanechal stejný nápis. „V případě dopadení pachatele a prokázání viny u všech skutků mu hrozí obvinění z trestného činu. Škoda totiž dosahuje řádu desítek tisíc korun," potvrdila také kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Nově vytvořené nápisy, kterými sprejer objekty v Kroměříži značkuje, mnozí místní lidé v podstatě ani nezaregistrovali. Tagů je totiž ve městě čím dál tím víc. „Ani jsem si toho nevšimla, po městě i na lavičkách je toho hodně. Moc si takových věcí radši nevšímám," konstatovala například Dagmar Jurčíková, která bydlí u střední zdravotnické školy.

Přísné tresty by dal vandalům Kvido Bosák z Kroměříže. Sankce za výtržnictví a sprejerství jsou podle něj v České republice příliš malé.

„Byl bych asi krutý. Myslím si, že tresty jsou dnes hodně mírné, a proto se lidé chovají, tak jak se chovají. Navíc, co zničili, by měli opravit na vlastní náklady. Baráků je pomalovaných moc," dodal rozhořčený důchodce.