Žena čelí spolu s dalšími čtyřmi lidmi obvinění z korupce kolem kroměřížské pobočky finančního úřadu. Vinu však odmítá, rezignovat na post zastupitelky nehodlá a chce své jméno očistit. Podle Vargy o případu jednal kroměřížský okresní a poté i krajský výbor strany.

„Zjistili jsme, že trestní oznámení bylo podáno na základě takových skutečností, že zatím nebudeme vyvozovat žádné sankce a ani vyzývat paní Dudovou k rezignaci. Počkáme, až bude případ pravomocně rozhodnut soudem," dodal Jiří Varga.

Samotná Kamila Dudová už dříve řekla, že byla obviněna křivě a neprávem. Podle obžaloby ale pomáhala s daňovým řízením podnikateli Milanu Macourkovi, obchodníkovi s trvanlivými potravinami, jemuž podle policie byla neoprávněně vyplacena daň z přidané hodnoty 23 milionů korun.

Podle kriminalistů se na tom podílely také tři obviněné pracovnice finančního úřadu, když na oplátku přijaly anebo si řekly o úplatek půl milionu korun. Také ony vinu odmítají, soud má pokračovat v lednu příštího roku. ⋌(hed, čtk)