„Osmnáctiletá žena z Kroměříže si chtěla pořídit nový telefon, který si koncem listopadu vyhlédla na internetových stránkách aukčního prodejce,“ popsala událost kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Jednalo se o přístroj Sonny Ericson za tři tisíce devět set korun. Aukce se tedy zúčastnila a prodávající ji později emailem oznámil, že vyhrála a má zaslat obnos peněz na jeho bankovní účet.

„To udělala, ale od té doby se jí s ním nevede navázat kontakt a telefon do dnešního dne neobdržela,“ potvrdila Kyšnerová.

Podobně naletěl neznámému prodejci i šestadvacetiletý muž z Kroměříže. I on totiž vyhrál v aukci telefon, který však dosud nebyl doručen.

„Od začátku roku evidujeme téměř třicet podobných případů. Lidé objednávají přes internet nejen elektroniku, ale také auta, oblečení, obuv, stavební materiál a dokonce i zemědělskou techniku,“ vyjmenovala policejní mluvčí. Ne vždy se však kupující zboží dočkají. „Také se stává, že kvalita zaslaného zboží neodpovídá požadované ceně,“ upřesnila mluvčí.