Jedna z jeho nechutných nabídek vyšla nedávno najevo. Zvrhlík teď čeká na projednávání jeho choutek ve vazební cele okresního soudu v Bruntále.

„Jde o závažný trestný čin. Muže jsme zadrželi a nyní je ve vazbě,“ prozradila v úterý Deníku mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková. Žádné podrobnosti sdělit nechtěla, aby to neovlivnilo vyšetřování. „Jakmile bude záležitost prověřena a zdokumentována, poskytneme informace,“ přislíbila.

Starosta Holešova Zdeněk Janalík s případem podřízeného nechce nic mít. „Je to jeho soukromá záležitost, já o ní nic nevím,“ distancuje se. Dodal, že úřadu se tento incident nijak netýká. „Policie nás proto ani o případu nemusí informovat,“ objasnil.

Z čeho je muž, který je podle zdroje Deníku už řadu let ženatý, vlastně obviněn, prozradila soudkyně okresního soudu v Bruntále Jana Janečková. „Muž je obviněný ze svádění k pohlavnímu styku. Nezletilé dívky kontaktoval pod různými přezdívkami na internetu asi osm let,“ upřesnila soudkyně, která rozhodovala o umístění obviněného do vazby.

Shledala pro ni dva důvody. „Jednak aby neovlivňoval svědky a také proto, že nebylo zaručeno, že nebude v trestné činnosti pokračovat,“ vysvětlila soudkyně.

Muže prý vzrušovaly především představy. „Vysvětlil to slovy, že tato konverzace pro něj byla primární,“ citovala obviněného Janečková s tím, že podle něj mu nešlo o fyzický kontakt s osobou, ale o představu, že by se s dívkou mohl setkat.

Nejvíce ho přitom lákaly dívky ve věku mezi jedenácti až patnácti lety. „Obviněný se také svěřil s tím, že poslední dva roky si uvědomoval, že to, co dělá, není úplně v pořádku a zvažoval vyhledání odborné pomoci. To ale neudělal,“ objasňuje soudkyně.

Na otázku Deníku, zda jsou do případu zainteresovaní i rodiče sváděných dívek, jak tvrdí některá média, odpověděla negativně. Muž je podle ní nekontaktoval.

Muže usvědčil email, který byl nalezen u nezletilé dívky na Bruntálsku. Stálo v něm: Ahoj, jsi moc hezká holka a rád bych tě poznal. Mohli bychom zajít někam na pole nebo do lesa a tam bych tě za tisícovku hladil a lízal. Kdybych mohl i zasunout, dal bych i dva tisíce…

„Muž si ale bohužel psal s dívkami po celé republice a mohlo jich být opravdu hodně,“ opatrně nastínila soudkyně. V této souvislosti také varovala rodiče i děti před nebezpečím na internetu. „Rodiče by vždycky měli vědět, s kým jejich dítě komunikuje,“ upozornila Janečková.