Motoristy, kteří zmíněným úsekem projíždějí, přitom odstavený vůz mate. Ačkoliv nezasahuje do jízdního pruhu, objíždějí ho, někteří z nich pak dokonce u něj zastavují a nahlížejí, zda v autě není zraněný. Netuší totiž, že nehoda se stala už před několika dny.

Z vozu je kvůli vandalům dávno vrak, k jeho úklidu se ale zatím nikdo nemá.

„Když jsem jel domů, uviděl jsem v příkopě auto. Protože nebylo nijak označené, ani tam nestál výstražný trojúhelník, zastavil jsem a podíval se, zda v autě není někdo zraněný,“ prozradil například Ladislav Knapek ze Zdounek.

Havarované auto navíc stojí v těsné blízkosti zatáčky, takže není ani divu, že řidiči, kteří tam zastaví, mají strach, aby do nich někdo nenarazil.

Modrý Favorit podle starosty Šelešovic skončil v příkopě minulé úterý.

„Z dostupných informací vím, že řidička z Kvasicka tam sjela autem s tažným vozíkem při průjezdu zatáčkou do příkopu. Šofér auta jedoucího za ní jí chtěl pomoci vůz vytáhnout, ale poškodilo se jim tažné lano. Tak nakonec vytáhli jen vozík a auto tam nechali,“ informoval šelešovický starosta Josef Palička.

Protože při nehodě nevznikla žádná škoda, k případu jeho aktérka nevolala ani policisty. „Ti byli přivoláni až později, a událost sepsali. Majitelka měla vůz uklidit do soboty. Nic se ale nestalo, proto jsem se v sobotu obrátil na policisty a poté znovu v pondělí,“ poznamenal Palička.

Starosta je celou záležitostí znepokojený. „Auto je v nebezpečném úseku, v zatáčce. Navíc řidiče opravdu klame. Vypadá to, jako by zasahovalo do cesty a objíždějí ho. Může se tak stát další nehoda,“ povzdechl si Palička.

Policisté o celé záležitosti vědí. Majitelka neuklizeného auta se však žádného přestupku či trestného činu nedopouští.

„Zkontaktovali jsme ji. Prý má nějaké potíže s odtahem. Pokud z auta neunikají nebezpečné kapaliny či nějak nenarušuje dopravní provoz, majitelka se ničeho nedopouští. Pokud by byla opačná situace, tak by auto musel uklidit správce komunikace na náklady majitelky,“ konstatoval vedoucí kroměřížské dopravní policie Milan Kalina.