„Momentálně nemůžu sdělit víc, než že se bude pan prezident doručenou žádostí zabývat standardně, jako u ostatních žádostí, které dostává,“ řekl Deníku Petr Macinka z tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky.

I když mladík žádá o zastavení trestního stíhání, před časem už neuspěl s žádostí o propuštění z vazby.

„K žádosti o milost se vyjadřovat nebudu, protože její celé znění prozatím neznám. U takového skutku a trestného činu je to ale rozhodně neobvyklé,“ podivuje se zlínský státní zástupce Roman Kafka. Své vyjádření předá až Kanceláři prezidenta republiky.

Jednadvacetiletý Lukáš K. a zavražděná dívka byli podle výpovědi obviněného milenci. Když maturantka pohrozila, že jejich milostný vztah prozradí, Lukáš K. ji surově zavraždil v hulínském bytě, kde dívka bydlela se svým přítelem. „Dotyčný ji nejprve několik minut škrtil a pak jí kuchyňským nožem podřezal hrdlo. Mrtvou pak objevil až její přítel,“ popsal několik dnů po činu vyšetřovatel Milan Janoštiak.

To, jakým způsobem mladý muž jednal, prý kriminalisté v kraji nepamatují. „Jde o nejbrutálnější vraždu, jakou jsme kdy šetřili. Troufám si to porovnat s popravou rukojmích v teroristických skupinách,“ podotkl vyšetřovatel.

Obviněný muž, který má pouze základní vzdělání, není pro policii žádným nováčkem. V minulosti byl trestaný za výtržnictví a vydírání. V době, kdy měl spáchat vraždu, byl údajně v podmínce.

To vše se prezident před rozhodnutím o zastavení stíhání dozví. Podle běžného postupu si vyžádá výpis z trestního rejstříku žadatele a další dokumenty.

Klára Elšíková