„Tento fakt sdělil své obhájkyni o půl jedné v noci před hlavním líčením. Telefonicky jsem ho proto kontaktoval a mně řekl, že momentálně navíc žije v Praze,“ vysvětlil předseda soudního senátu Karel Rašín.

Od obžalovaného si soudce vyžádal jméno lékařky, která mu potvrzení o pracovní neschopnosti vystavila. „Na jejím telefonním čísle je však pouze záznamník, na kterém jsou uvedena jména lékařů, kteří ji zastupují. Ordinovat bude dotyčná až od třiadvacátého března,“ přiblížil předseda soudního senátu.

Tím pádem nebylo možné ověřit, zda zdravotní stav obžalovaného umožňuje účast u hlavního líčení, či nikoliv. Předseda senátu proto znovu Josefa T. kontaktoval a ten mu mimo jiné sdělil, že v pracovní neschopnosti je už od minulého soudního líčení.

„Nebyl ale schopen vysvětil, proč na tento fakt neupozornil už dříve. Proto jsem ho varoval, že pokud do dvou dnů nedodá soudu potvrzení, nechám ho předvést policií. A pokud by se nezdržoval v místě trvalého bydliště, byl by na něj poté vydán příkaz k zatčení,“ upozornil Rašín.

Obviněný nejspíš vzal varování vážně a při dalším telefonickém rozhovoru s obhájkyní řekl, že si přeje, aby se další jednání konalo v jeho nepřítomnosti.

„Bude tedy možné pokračovat v líčení, i když bude obžalovaný stále v pracovní neschopnosti. Znovu bude volána svědkyně, která dnes musela přijít i s kojencem zcela zbytečně,“ doplnil v pondělí předseda soudního senátu.

Josef T. tedy bude znovu obeslán a soudu musí doložit písemnou žádost, aby bylo pokračováno bez něj. Jednání bylo odročeno na 1. dubna, kdy by nejspíš žádná ze stran neměla požadovat žádné další svědky a mohl by tedy padnout rozsudek.

Připomeňte si: