„Syn tam po předchozí slovní rozepři uhodil svého otce. Večer pak byla dopravní hlídka vyslána k havárii Škody Superb mezi Martinicemi a Zahnašovicemi. Čtyřiadvacetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy na zledovatělé vozovce, dostal smyk a narazil do stromu," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž utrpěl lehké zranění, navíc vyšlo najevo, že se před jízdou posilnil alkoholem. „Nadýchal 0,29 promile," potvrdila Kyšnerová.

Na Boží hod policisté z regionu vyšetřovali tři trestné činy. „V noci z pondělí na úterý vnikl neznámý pachatel do rodinného domku v Koryčanech a ukradl peníze. Zřejmě využil toho, že majitelé nebyli doma. V noci se pak v Kroměříži dopustil výtržnosti na veřejnosti jednadvacetiletý mladík," vyjmenovala policejní mluvčí.

Třetí prohřešek spáchal devětačtyřicetiletý muž z Holešovska.

„Dlouhodobě slovně a fyzicky napadal svoji manželku, a dokonce jí vyhrožoval zabitím. Policisté ho na deset dní vykázali z domu. Další rozepři mezi manželi řešila morkovická hlídka. Muž slovně napadal svou ženu, a dopustil se tak přestupku," konstatovala Kyšnerová. Na první svátek vánoční došlo i k menší dopravní nehodě.

„Řidič osobního auta nedodržel při jízdě v Nítkovicích bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Pokutu dostal on i další dva řidiči, ti v rámci silničních kontrol. Jeden z hříšníků nebyl připoután, druhý neměl v pořádku technický stav svého auta," poznamenala mluvčí.

Ani druhý svátek vánoční se neobešel bez přestupku proti občanskému soužití. Fackou totiž skončila hádka mezi dvěma ženami v Bystřici pod Hostýnem.

„Na místo byli přivoláni bystřičtí policisté, kteří navíc krátce před tím vyšetřovali přestupek majetkového charakteru. Neznámý pachatel poškodil vstupní dveře do tamního hostince, a způsobil tak škodu tři tisíce korun," dodala Kyšnerová.

Přestupkům se ale ve středu nevyhýbali ani řidiči. „Dopravní hlídky odhalily hned osm přestupců. Provinilci například telefonovali za jízdy, nebyli připoutáni bezpečnostním pásem nebo usedli do automobilu, který byl ve špatném technickém stavu," uzavřela kroměřížská policejní mluvčí.