„V opilosti a po předchozí roztržce napadnul osmapadesátiletého muže, se kterým v Traplicích bydlel v rodinném domě. Nožem a sekáčkem na maso mu zasadil nejméně sedmadvacet ran a pak mu ještě zaživa uřezal hlavu,“ sdělil státní zástupce Roman Kafka. O odřezání hlavy ještě zaživa svědčí podle pitevního protokolu vdechlá krev v průduškách a plicích.

Hlavu pak podle obžaloby dal Hladík do igelitové tašky a odhodil ji do sběrné nádoby na papír u tamního obecního úřadu. Hladík ale celou dobu tvrdí, že tento hrůzný čin udělal jeho soused, pětačtyřicetiletý Josef Kleindler. Mladý muž tak čelí nejen obžaloby z vraždy, ale i z křivého obvinění.

„Ten den ráno mě poslal do obchodu pro nějaké piva a vodku. Pak jsme spolu seděli na madraci, pili a povídali si. Pak jsem šel ke Kleindlerově matce na kafe. Tam jsem často chodíval. A když jsem se asi za hodinu a půl vrátil, uviděl jsem Kleindlera, jak nad ním klečí a přetíná mu hlavu. To křupnutí si budu navždy pamatovat. Byl opilý, vstal a křičel, že konečně dá všem pokoj a ať mu pomůžu,“ vypovídal před soudem David Hladík.

Podle jeho tvrzení mu pětačtyřicetiletý muž řekl, ať dá hlavu do igelitové tašky a zbaví se jí.

„Pak vzal ještě nátěrovou barvu a postříkal mě. Měl jsem od krve jen ruce. Já vzal tu tašku a šel do obchodu, kde jsem si koupil pivo. Ptali se mě tam, co se stalo a já řekl, že jsem zabíjel prasátko. Pak jsem s taškou chodil nějakou dobu po vesnici a přemýšlel, co s tím. Šel jsem znova ke Kleindlerově matce i jí jsem tvrdil, že jsem zabíjel prase a že mám jeho hlavu v tašce před dveřmi, ať se jde podívat. Nechtěla, tak jsem se převlékl a šel znova pryč,“ vypovídal Hladík.

Pak prý čekal na autobus, že pojede i s hlavou do Uherského Hradiště, aby ji tam odhodil. „Nakonec jsem tu tašku hodil do kontejneru. Nevím, co mě to napadlo. Chtěl jsem mu pomoc protože se tahal o děti,“ tvrdil mladý muž.

Josef Kleindler ale vše popřel. „Já jsem ten den tam ráno byl, ale dal jsem si s nimi panáka a šel spát. Probudil jsem se až v noci, kdy na dveře bouchali policisté. Teprve pak jsem se dozvěděl, co se stalo,“ řekl muž.

Soudkyně Iveta Šperlichová je proto oba postavila proti sobě ke konfrontaci. Hladík mu tam do očí tvrdil, že jeho spolubydlícího zabil on. „Neudělal jsem to. Neumím zabít ani králíka. Ten sekáček na maso byl náš, ale nevím, kde ho vzal. Visel vždy vedle sporáku,“ hájil se Kleindler.

Že byl Hladík celý postříkaný od krve, potvrdilo včera i několik svědků, kteří ho v osudný den viděli.

„Měl od krve úplně celé ruce až po lokty, stříkance na tváři i na mikině. Na klice od dveří po něm zůstala šmouha, tak jsem jí umyla Savem. To nemohla být barva, to bych poznala i podle barvy, zápachu a hlavně by nešla tak lehce umýt,“ tvrdila prodavačka z potravin, kde si Hladík koupil po vraždě pivo, Milada Čevelová. Soud pokračuje i dnes, kdy budou vyslechnuti další svědci, včetně znalců z oboru lékařství. Hladíkovi hrozí patnáctileté vězení nebo dokonce výjimečný trest.