„V lednu loňského roku uzavřel prostřednictvím jedné kroměřížské společnosti, která prodává elektroniku, smlouvu o úvěru s bankovní společností na zakoupení televizoru. Při sjednávání smlouvy uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnavateli,“ vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Úvěr podle ní muž vůbec nesplácel a bankovní společnost tak připravil o bezmála dvanáct tisíc korun. To mu však očividně nestačilo, protože si k podobnému podvodu vybral ještě další firmu prodávající elektroniku, tentokrát ze Zlína.

„I tam uzavřel smlouvu o úvěru s bankovní společností, opět na zakoupení televizoru. Jednal stejně jako v prvním případě, uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnavateli,“ přiblížila mluvčí.

Ani tentokrát od něj společnost neviděla ani korunu a poskytnutí úvěru ji tak přišlo na víc než devět tisíc korun. Nyní už ale mladý podvodník se svým řemeslem skončil.

„Kriminalisté na případu usilovně pracovali, vše zaevidovali, nashromáždili potřebné informace a důkazy. Nyní pachateli za trestný čin úvěrový podvod hrozí až dva roky vězení,“ uzavřela Balášová.