Když se za čtvrt hodiny vraceli zpátky, slyšeli houkání alarmu auta. Jak následně zjistili, na voze bylo rozbité okénko pravých předních dveří. „Uvnitř vozu chyběla taška s vínem, kterou tam bratr řidiče ponechal na podlaze před předním sedadlem," řekla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Oba muži vyběhli hřbitovní branou ven a v dálce u obchodního domu uviděli muže v tmavé bundě, který na rameni nesl ukradenou tašku.

„Když na něj zavolali a rozběhli se za ním, muž položil tašku na zem a začal prchat podél obchodu směrem k ulici Moravská, po chvíli se však pronásledovatelům ztratil z dohledu," dodala Simona Kyšnerová.

Škoda, kterou zloděj způsobil poškozením okna, byla vyčíslena na deset tisíce korun.

„Po pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež a poškození cizí věci, nyní pátrají policisté z kroměřížského obvodního oddělení. V případě dopadení mu hrozí až dvouleté vězení," upozornila mluvčí.

Opětovně proto apeluje na řidiče, aby ve autech neponechávali bez dohledu žádné věci. Tašky, kabelky a různá zavazadla ponechaná uvnitř vozu jsou pro zloděje velkým lákadlem.

„I zdánlivě bezcenná věc může pachatele navnadit ke krádeži. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání," zopakovala policejní mluvčí.