„Soused za ním přišel s tím, že viděl dva muže dobývat se násilím do vozidel na parkovišti. Oba se poté vydali pachatele zadržet,“ popsal ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Jakmile zloději spatřili na ulici pohyb, dali se na útěk. Jednomu se podařilo zmizet, druhého ale dvojice dostihla. „Přivolali hlídku ve službě a společně provedli ohledání místa události. Zjistili, že bylo rozbito a vykradeno celkem šest aut,“ upřesnil ředitel.

Dvojka zlodějů podle něj způsobila značnou majetkovou škodu, z poškozených aut brali převážně autorádia. „Případ si převzala státní policie, spis už je na státním zastupitelství a bude se řešit ve zkráceném řízení,“ doplnil Skřebský.

Událost podle něj potvrzuje, že kus dobré práce dokážou strážníci vykonat i mimo službu. „Hodně si také ceníme, že občané jsou všímaví a soused v tomto případě byl dokonce ochotný spolupracovat i dál. K tomu samozřejmě nikoho nutit nechceme, ale i když svědek případ jen oznámí a podá například popis pachatele, velmi nám pomůže,“ pochválil ředitel.