„Do půlnoci jsme kontrolovali místa, kde se často porušuje vyhláška o zákazu popíjení alkoholu na veřejnosti. Druhou část noci poté hlídky kontrolovali řidiče,“ upřesnil ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Do akce bylo nasazeno pět hlídek, které se v první fázi zaměřily hlavně na oblast Štěchovic, Barbořiny a také okolí hudebního klubu Slady.

„Právě tam se na veřejnosti nejčastěji popíjí. Strážníci rozdali pokuty celkem za několik set korun. Provinilé studenty ubytované na internátu předali vychovatelům,“ popsal ředitel.

Po půlnoci se strážníci přesunuli k silnicím, při dopravně bezpečnostní akci se zaměřili především na část Kroměříže ve směru na Kojetín.

„Zkontrolovali několik desítek vozidel a soustředili se především na alkohol u řidičů. U dvou byla dechová zkouška pozitivní. V jednom případě se jednalo o přestupek, protože množství alkoholu nepřesáhlo hranici jednoho promile,“ přiblížil Skřebský.

Druhý hříšník už ale nadýchal 1, 85 promile a dopustil se tak trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Oba případy strážníci předali vyšetřovateli a pořádek ve městě hodlají důkladně kontrolovat i nadále.