Vypovídal zastupitel, který podal trestní oznámení. Podle něj se nezákonné dohody uzavíraly ve velkém.

Právě on na ni podal trestní oznámení, kde starostku Sigmundovou obvinil, že si vyplácela desetitisícové odměny za práci, kterou by měla dělat v rámci běžného výkonu své funkce.

Kauzu, ve které měla starostka připravit město asi o 100 tisíc korun, otevřel soudce Petr Marák letos v únoru.

Čtvrteční přelíčení bylo v pořadí druhým a přítomní očekávali, že po vyslechnutí svědků již padne rozsudek.

Věra Sigmundová
Starostce Sigmundové hrozí až pětileté vězení

KDYŽ STAROSTA KÁCÍ STROM

Výpověď ředitelky Odboru dozoru a kontroly veřejné správy Ministerstva vnitra (ODKVS) Marie Kostruhové sice nedala za pravdu ani jedné straně, nicméně nepřímo podpořila obviněné.

„Když paní starostka přednese projev před vánočním stromečkem, je to výkon jejího povolání. Když půjde ten strom pokácet a nazdobit, je to záležitost nad rámec jejích služeb a může na ni mít uzavřenou dohodu o provedení práce,“ uvedla příměr Kostruhová.

Nejvíce emocí však vyvolalo rozporuplné svědectví Michala Vlasatého.

„Dozvěděl jsem se, že se sepisují a čerpají dohody na práce, které by paní starostka měla dělat v rámci svého povolání,“ zopakoval před soudem. Vlasatý také uvedl, že danou situaci chtěl po konzultaci s ODKVS řešit po dobrém v zastupitelstvu.

Ilustrační foto
Osobnosti Kroměřížska Brexit odsuzují. Podívejte se na tři názory

„Nechtěl jsem nikomu ublížit. Když mi ale každý opakoval, že se neděje nic špatného, nemohl jsem jinak. Protože vše selhalo, jsme zde. Rozhodně se nejednalo o osobní mstu,“ reagoval Vlasatý na snahu obhájkyň obžalovaných posunout spor do osobní roviny.

Jak totiž vyšlo najevo, Michal Vlasatý podal na úřadující šéfku radnice již čtyři trestní oznámení. A to vše od roku 2014.

DVA MĚSÍCE NERVOZITY

Soudce Petr Marák odročil proces na 13. června.

„Chtěl jsem proces dnes ukončit, ale zvážil jsem ještě možnost předvolání dalšího svědka. A to pana Opravila, který výrazně do práce na strategickém programu města Chropyně, jež je předmětem jedné z proplacených dohod, zasáhl. Chci jej vyslechnout,“ odůvodnil včera své rozhodnutí soudce.

„V červnu už vyhlásím rozsudek,“ ukončil jednání Petr Marák. Starostka Sigmundová je z dnešního výsledku zklamaná.

„Čekala jsem, že vše dnešním dnem skončí. Budou to další dva měsíce čekání a jisté nervozity,“ uvedla při odchodu starostka.

Areál bývalé cihelny je zavážen zeminou.
Městský pozemek zavážen není, říká starosta. A tvrdí, že zastupitel Kreml lže